Piloci Zespołu Akrobacyjnego „Orlik” z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu są znani ze swojego zaangażowania w akcje społeczne. Tym razem włączyli się w działania charytatywne wraz ze swoimi rodzinami, biorąc udział w kampanii społecznej „Czytanie – męska rzecz!”.

W sobotę, 30 kwietnia na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyła się sesja zdjęciowa do kampanii „Czytanie – męska rzecz!”. Pilotażowy projekt tej kampanii ph. „Piloci czytają dzieciom” przewiduje współpracę Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” z Siłami Powietrznymi.

Sesja, w której udział wzięli: por. pil. Ariel Adamski z żoną Martą i córką Natalią (l. 2), kpt. pil. Robert Paciorek z córką Natalią (l.6) i synem Erykiem (l.8), kpt. pil. Michał Anielak z synami Wiktorem (l.5) i Kacprem (l.3), mjr pil. Krzysztof Janik z żoną Bogusławą i synem Maksymilianem (l.6) miała miejsce w kokpitach samolotów „Orlik” oraz „Bryza”, a także na ich tle.

Mimo chłodu, panowała bardzo ciepła i serdeczna atmosfera. Ojcowie – piloci czytali swoim dzieciom książeczki o lotnictwie i kosmosie oraz inne pozycje, które milusińscy otrzymali od fundacji w ramach podziękowań za ich udział w akcji. Czytającym towarzyszył Boguś Niedźwiedź – lotnik.

Zdjęcia, które powstały podczas sesji, zostaną wykorzystane w materiałach promocyjnych kampanii, m.in. plakatach, roll - upach, publikacjach prasowych i in.

- Nasza Fundacja gorąco dziękuje Dowództwu 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego, pilotom, ich żonom i dzieciom, a także obsłudze floty za ich wspaniałą postawę podczas sesji - mówi Anna Ciepiel, koordynator Kampanii „Czytanie – męska rzecz!”.

Efekty pracy fotografa Sebastiana Góry i uczestników sesji, będzie można poznać już wkrótce na fanpage’u Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” (my publikujemy je jako pierwsi). Tam będzie można również dowiedzieć się więcej o kampanii, pilotażowym projekcie oraz konkursie „Dziecku czytanie – taty zadaniem!”.


Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!