Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kino. DKF w Elektrowni. „Beksińscy. Album wideofoniczny” przedpremierowo i wykład o kinie

tnt
„Beksińscy. Album wideofoniczny” to film oparty na biografii Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”.
„Beksińscy. Album wideofoniczny” to film oparty na biografii Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”.
Kino działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, ulica Kopernika 1 w Radomiu zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy. Tym razem to przedpremierowy pokaz filmu „Beksińscy. Album wideofoniczny”. Po seansie wykład dr. Michała Oleszczyka „Gdzie kończy się fabuła? Kino polskie w poszukiwaniu nowych form wyrazu”.

To film oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”. Po seansie wykład dr. Michała Oleszczyka na temat: Gdzie kończy się fabuła? Kino polskie w poszukiwaniu nowych form wyrazu.
Cześć merytoryczna spotkania odbędzie się w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową-Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

„Beksińscy. Album wideofoniczny” to historia wybitnego polskiego malarza-Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”

Michał Oleszczyk - absolwent Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w 2012 r. obronił rozprawę doktorską. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka (2005) i stypendysta miesięcznika „Polityka”. Jego blog filmowy „Ostatni fotel po prawej stronie” otrzymał tytuł „Bloga Roku” w kategorii „Kultura” w konkursie Onet.pl (2010). Zdobywca nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa (2012). W latach 2011-2013 był programerem i rzecznikiem prasowym festiwalu Off Plus Camera, którym zarządzał jako dyrektor artystyczny przy pierwszej edycji w 2008 roku. Działacz organizacji Polish Filmmakers NYC, promującej polskie kino w Nowym Jorku. Do 6 lutego 2017 roku pełnił funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Publikował, bądź publikuje, w takich czasopismach, jak: „Kino”, „Tygodnik Powszechny”, „Przekrój”, „Dwutygodnik”, „Fandor” i „RogerEbert.com”, jest też stałym współpracownikiem Filmwebu oraz komentatorem Tygodnika kulturalnego na TVP Kultura.
Projekcja w poniedziałek, 30 października, o godz. 17.45. Karnety na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach DKF 27 zł, pojedyncze wejście - 12 zł. Po okazaniu biletu z kina promocja na zakup biletu na wystawę. Karnety i zaproszenia są ważne po uprzedniej rejestracji w kasie kina.
Po zakupie biletu, kasa nie przyjmuje zwrotów.

Zobacz także: Koncert inspirowany twórczościa grupy Pink Floyd -Radom G2

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kino. DKF w Elektrowni. „Beksińscy. Album wideofoniczny” przedpremierowo i wykład o kinie - Radom Nasze Miasto

Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto