(© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

65-letni pacjent zmarł wkrótce po tym, jak został wypisany z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Trafił tam, bo miał problemy z oddychaniem. Według rodziny, w dokumentacji medycznej, którą otrzymał podczas wypisu, jego stan określono jako „stabilny”. Córka zmarłego poinformowała prokuraturę.

Jak relacjonuje córka zmarłego, rodzinna tragedia wydarzyła się 24 sierpnia. Pan Wacław od rana skarżył się na złe samopoczucie.

Z przychodni do szpitala- Tego dnia tata był bardzo słaby, miał kłopoty z oddychaniem, nie mógł przejść samodzielnie kilku metrów. Trafił do przychodni, gdzie obejrzał go lekarz rodzinny, wykonano mu EKG oraz inne badania. Badanie wykazało niedotlenienie, więc przychodnia wezwała karetkę, która przewiozła tatę do szpitala w Radomiu - opowiadała nam jego córka, pani Katarzyna.

Wypisany po badaniach65-latek trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ulicy Tochtermana.

- To było około godz. 11, umówiłam się z tatą, że będzie ze mną w kontakcie. Około godz. 15 napisałam mu sms z pytaniem co się dzieje. Wtedy zadzwonił do mnie, że miał robione prześwietlenie klatki piersiowej, a teraz czeka na wyniki badań. Około godz. 17 zadzwonił do męża i powiedział, że właśnie go wypisują i ma wracać do domu - opowiadała pani Katarzyna, dodając, że taka decyzja lekarzy była dla niej zaskoczeniem.

Siedział na koszu na śmieci- Dzwoniłam do niego, żeby dowiedzieć się czegoś więcej, a tata powiedział mi, że lekarze stwierdzili, że jego stan jest dobry, więc może wracać do domu. Kiedy wkrótce potem mąż pojechał po niego, tata siedział pod izbą przyjęć na koszu na śmieci. Obok niego stały jakieś dwie panie, które zainteresowały się tym, że nie mógł on ustać na nogach. Obie były zbulwersowane tym, że tata w takim stanie został właśnie wypisany ze szpitala - dodaje córka.


Dramatyczne chwileMąż pani Katarzyny próbował wziąć pana Wacława pod rękę i zaprowadzić do samochodu, ale mężczyzna nie miał siły chodzić. - Mąż poszedł na oddział po wózek inwalidzki, na którym zawiózł tatę do samochodu. Kiedy odstawił wózek i wracał, tata dostał już drgawek i dusił się. Mąż zatrzymał przejeżdżającą tamtędy karetkę pogotowia. Ratownicy medyczni od razu zaczęli reanimację, a potem zabrali tatę na SOR. Niestety, nie przeżył - dodaje córka zmarłego.


Pytania bez odpowiedziPani Katarzyna złożyła skargę na działanie szpitala, poinformowała Rzecznika Praw Pacjentów oraz prokuraturę.

- Szpital nie kontaktował się ze mną w tej sprawie. Chcę, aby osoba, która zdecydowała o wypisie taty „w stanie stabilnym” poniosła konsekwencje. Tata nigdy nie chorował, nie miał jakichś przewlekłych chorób, dlatego tym bardziej dziwi nas jego śmierć - dodaje.

Szpital nie komentuje sprawy. Najpierw wypowiedź uzależniano od uzyskania naszej zgody od rodziny na udzielenie informacji. Skontaktowaliśmy się bezpośrednio z dyrekcją, gdzie usłyszeliśmy, że placówka nie będzie udzielać informacji w tej sprawie. Nieoficjalnie wiemy, że całą dokumentację medyczną zabezpieczyła już prokuratura.Top Girls w radomskim Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

POLECAMY RÓWNIEŻ:
[tabela]
[tr]
[td sz=300]

TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018[/td]
[td sz=300]

Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!
[/td]
[/tr]
[tr]
[td sz=300]

TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?[/td]
[td sz=300]

Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10[/td]
[/tr]
[tr]
[td]

Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać![/td]
[td sz=300]


Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych[/td]
[/tr]
[/tabela]
Zobacz też: Air Show 2018 w Radomiu. Filmowy skrót z pokazów lotniczychWiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!