Kilkadziesiąt osób zjawiło się w sobotę przed południem, by posłuchać, jak radomianie czytają „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.Wydarzenie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna, która zaprosiła wszystkich na wspólne czytanie powieści „Przedwiośnie” . W Narodowym Czytaniu 2018 wzięli udział przedstawiciele radomskiego świata kultury, samorządowcy.

Do udziału zaproszono dyrektorów instytucji kultury, wśród nich Domu Kultury „Borki″, Radomskiej Orkiestry Kameralnej i Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr, regionalnych poetów i pisarzy: Teresę Ewę Opokę, Sebastiana Równego i Roberta Utkowskiego oraz przedstawicieli mediów, które wspierają kulturę. Jak zaznaczyła Anna Skubisz – Szymanowska, dyrektor biblioteki, zdecydowano się na czytanie wersji oryginalnej powieści, choć niepełnej.

- Zawsze warto czytać książki a nawet wracać do tych, które kiedyś się czytało. Ja sam czytałem „Przedwiośnie” pierwszy raz w czasach liceum i pamiętam zwłaszcza tę część, gdzie Żeromski opisuje rewolucję i jak ta rewolucja potrafiła zmieniać ludzi i ich dorobek – powiedział Sebastian Równy, dyrektor wydziału kultury Urzędu Miejskiego.

Pierwszym czytającym był Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Po nim do lektury przystąpili kolejni mieszkańcy Radomia.
Spotkanie wzbogaciła finałowa scena miłosna między Laurą a Baryką w interpretacji znanych aktorów Teatru Powszechnego - Danuty Doleckiej i Włodzimierza Mancewicza oraz koncert „Poloneza czas zacząć” w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego Artesensemble w składzie: Anna Baran - mezzosopran, Małgorzata Janaszek - wiolonczela i Andrzej Janaszek - fortepian. Słuchacze mieli okazję wysłuchać w czasie koncertu znane i lubiane polskie pieśni patriotyczne i ludowe.

IDĘ NA WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – REGION RADOMSKI – DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

Dennis w radomskim klubie Explosion. Zagrał na zakończenie wakacji. Zobacz zdjęcia z imprezy!

POLECAMY RÓWNIEŻ:
[tabela]
[tr]
[td sz=300]

TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018[/td]
[td sz=300]

Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!
[/td]
[/tr]
[tr]
[td sz=300]

TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?[/td]
[td sz=300]

Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10[/td]
[/tr]
[tr]
[td]

Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać![/td]
[td sz=300]


Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych[/td]
[/tr]
[/tabela]


Zobacz, jak igrali ze śmiercią w podradomskim Natolinie. Mężczyzna podniósł szlaban, a samochody przejechały tuż przed pociągiemWydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!