Każdy klub może marzyć o wielkim finale na PGE Narodowym w Warszawie Każdy klub może marzyć o wielkim finale na PGE Narodowym w Warszawie

Każdy klub może marzyć o wielkim finale na PGE Narodowym w Warszawie (© Damian Kujawa / Polska Press)

Rozgrywki regionalnego Pucharu Polski wkraczają w decydującą fazę. Kto dostanie szansę walki z najlepszymi?

Wiosna w futbolowej Polsce to nie tylko ligowa i reprezentacyjna piłka, ale również pasjonujące mecze w ramach regionalnego Pucharu Polski. Dla wielu zespołów rywalizacja o „Puchar Tysiąca Drużyn” to prawdziwy maraton. Zaczyna się od rozgrywek na szczeblu regionalnym, a potem wojewódzkim. Regionalny Puchar Polski na Mazowszu właśnie nabiera tempa - 11 kwietnia zostaną rozegrane spotkania pierwszej rundy szczebla wojewódzkiego. Wtedy do gry wejdzie pięć zespołów z III ligi: Legia II Warszawa, Polonia Warszawa, Ursus Warszawa, Victoria Sulejówek i Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

O możliwość startu w pierwszej rundzie na szczeblu wojewódzkim grały drużyny IV ligi, lig okręgowych i klas niższych. Finaliści zmagań w województwie mazowieckim otrzymają szansę startu w Pucharze Polski 2018/2019 na szczeblu centralnym. Wtedy można marzyć o wielkim finale na PGE Narodowym w Warszawie.

Bój o pierwszą rundę miał swój początek w pięciu regionach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Cała zabawa ruszyła 6 sierpnia. Wtedy zmagania rozpoczął region Radomia. W całych rozgrywkach odbyły się trzy derby Radomia, w tym najważniejszy mecz, czyli finał radomskiego okręgu między Bronią, a Centrum. Wygrali ci pierwsi (4:1). Zgodnie z regulaminem w pierwszej rundzie Mazowieckiego Pucharu Polski zobaczymy oba te zespoły.

Hitem pierwszych rund okręgowego Pucharu Polski było starcie w regionie warszawskim. Szumnie zapowiadany mecz drużyny o nazwie Kartofliska.pl z przedstawicielami baru „Ulubiona”, czyli zespołem o dumnej nazwie „Bar Ulubiona ETV Warszawa”. Grali w nim byli reprezentanci Polski - Maciej Śliwowski, Jacek Cyzio i Jacek Kacprzak. „Ulubiona” wygrała dopiero w serii rzutów karnych, ale awans do drugiej rundy był chyba dla niej karą. Rezerwy Pogoni Grodzisk Mazowiecki wygrały z „Ulubioną” aż 21:0, a aż sześć goli strzelił Kucharczyk. Krzysztof Kucharczyk.

W pierwszej rundzie regionalnej odpadła Reprezentacja Dziennikarzy, która przegrała z A-klasową Wisłą Jabłonna 2:3, ale do I rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim awansowały rezerwy Znicza Pruszków i zespół Mazura Karczew, który w półfinale niespodziewanie pokonał Dolcana Ząbki 2:1.

Trzecioligowa Pogoń II Siedlce bardzo dobrze reprezentowała region siedlecki. W drodze do awansu do szczebla wojewódzkiego straciła tylko jedną bramkę i to w momencie, gdy sama prowadziła już 8:0. Ostatecznie wygrała wtedy z Victorią Kałuszyn aż 9:1. Awansował także czwartoligowy Naprzód Skórzec.

Rozgrywki w regionie płockim jak burza przeszła drużyna rezerw Wisły Płock. Czwartoli-gowcy w drodze do finału wygrali trzy spotkania, strzelając aż 21 goli. W finale ulegli rewelacyjnemu Mazurowi Gostynin 0:2. Piłkarze z Gostynina wzięli więc rewanż za porażkę z rezerwami Wisły w rozrywkach IV ligi (0:1). Kolejny region Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej to Ciechanów - Ostrołęka”. A w nim bardzo łatwe awanse MKS Przasnysz i Mławianki. W finale rozgrywek to Mława wygrała z Przasnyszem na ich stadionie 2:0.

Pierwsza runda na szczeblu wojewódzkim przyniesie nam wiele emocji, bowiem będziemy świadkami już trzynastych derbów Warszawy. Rezerwy Legii Warszawa zmierzą się z Ursusem. To może być ważny mecz dla Michała Kucharczyka, który - na skutek nieporozumień z trenerem Romeo Jozakiem - będzie przez jakiś czas stanowił o sile rezerw „Wojskowych”. O tym, kto rządzi pod Warszawą zadecyduje rywalizacja rezerw Znicza Pruszków z ekipą Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Już teraz walkę o Puchar Polski rozpocznie też dwukrotny triumfator tych rozgrywek Polonia Warszawa. „Czarne Koszule” zagrają z rezerwami Pogoni Siedlce. Warszawianom ucieka awans do II ligi, ale Puchar Polski to przecież idealna okazja, by przypomnieć się polskim kibicom.

„Polska The Times” objęła patronatem rozgrywki regionalnego Pucharu Polski. Więcej wkrótce na naszych łamach i na www.polskatimes.pl/sport/ oraz www.sportowy24.pl

Szczebel wojewódzki PP, pary I rundy na Mazowszu

Centrum Radom - Mazur Karczew

Broń Radom - Mazur Gostynin

MKS Przasnysz - Victoria Sulejówek

Znicz II Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Legia II Warszawa - Ursus Warszawa

Mławianka Mława - Naprzód Skórzec

Pogoń II Siedlce - Polonia Warszawa

Wisła II Płock - wolny los


Regionalny Puchar Polski - NaszeMiasto.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!