We wnętrzu hali sportowo - widowiskowej trwają kolejne prace, w tym przygotowania do wylewania posadzki We wnętrzu hali sportowo - widowiskowej trwają kolejne prace, w tym przygotowania do wylewania posadzki

We wnętrzu hali sportowo - widowiskowej trwają kolejne prace, w tym przygotowania do wylewania posadzki. (© Radomskie Centrum Sportu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trwa budowa Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga. Na początku sierpnia prowadzone są kolejne etapy prac. Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zostały zamontowane między innymi wszystkie płyty trybun hali sportowo-widowiskowej. Roboty wykończeniowe trwają również na dwóch poziomach łącznika.

Według inwestora, w hali są montowane kolejne elementy prefabrykowane jak belki, schody czy nadstawki. Na wyższych poziomach kontynuowane są prace wykończeniowe, tynkarskie czy montaż płytek ceramicznych.

Trzy fronty robótRozpoczęły się też pierwsze przygotowania do montażu przyszłego oświetlenia hali. Wkrótce mają ruszyć też roboty związane z wykonaniem posadzki.

W samym łączniku kończą się prace związane z szalowaniem oraz betonowaniem ścian zewnętrznych. Montowane są kolejne ściany działowe, a tam, gdzie jest to możliwe, są wykonywane instalacje pod posadzkami.

Sukcesywnie powstają też trybuny nowego stadionu. Na trybunie północnej zostało zamontowanych już blisko 180 płyt. Są tam również prowadzone prace, związane ze zbrojeniem i betonowaniem ścian, szalowaniem i betonowaniem ścian klatek czy montażem schodów.

Jest nowy terminJak już informowaliśmy, budowa kompleksu będzie miała opóźnienie. 12 listopada tego roku dla hali widowiskowo-sportowej i 28 lutego 2019 roku dla stadionu - to nowe daty oddania do użytku obiektów Radomskiego Centrum Sportu.

Inwestor, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz wykonawca, konsorcjum firm Rosa -Bud i Maxto, podpisali bowiem aneks dotyczący terminu zakończenia prac przy budowie hali oraz pierwszego etapu budowy stadionu.

Usprawiedliwienie- Zespół inspektorów nadzoru potwierdził wpływ wskazanych przez wykonawcę i niezawinionych przez niego przeszkód na termin wykonania przedmiotu umowy i uzasadniło podstawę do zmiany terminu ukończenia prac zarówno przy hali, jak i stadionie - tak tłumaczył opóźnienie Grzegorz Janduła, prezes Zarządu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwotne zapisy w umowie z wykonawcą przewidywały, że hala będzie skończona do 24 lipca, a stadion do 15 września. Na przeszkodzie stanęły jednak kłopoty z wykonaniem kanalizacji oraz nowego układu komunikacyjnego wokół obiektów.

Otwarcie ma być huczneNie wiadomo jeszcze kiedy będzie oficjalne otwarcie hali, mówi się tu o listopadzie. Prezydent Radomia Radosław Witkowski zapowiada, że z tej okazji w nowej hali będzie zorganizowane wielkie sportowe wydarzenie z udziałem telewizji ogólnopolskiej oraz gwiazd sportu jednej z dyscyplin.

Największa w regionieRadomska hala sportowo-widowiskowa ma być wielofunkcyjnym obiektem, odpowiadającym światowym standardom. Jej wielkość oraz spełnienie wymogów międzynarodowych federacji sportowych umożliwią przeprowadzenie rozgrywek w rożnych dyscyplinach sportów halowych. Halę będzie można wykorzystać również jako miejsce organizacji widowisk kulturalnych, konferencji, wystaw, koncertów i targów. Ma to być największy tego typu obiekt południowego Mazowsza.Gorąca sobota w Explosion - zobacz zdjęcia!

POLECAMY RÓWNIEŻ:
[tabela]
[tr]
[td sz=300]

TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018[/td]
[td sz=300]

Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!
[/td]
[/tr]
[tr]
[td sz=300]

TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?[/td]
[td sz=300]

Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10[/td]
[/tr]
[tr]
[td]

Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać![/td]
[td sz=300]


Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych[/td]
[/tr]
[/tabela]


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ: Powstanie polskie TGV? W trzy godziny z Gdańska do Krakowa

Źródło:vivi24Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!