Kierowcy mieli jazdę w kurzawie, po wertepach, a przy tym widzowie i terenowcy mieli dobrą zabawę i szczytny cel: pomoc dla małego chłopca. Fani samochodów z napędem na cztery koła przez całą niedzielę szarżowali na trasach Koniówki.To kolejny raz, gdy Stowarzyszenie Team 4x4 Radom poprzez zabawę pomaga Krzysiowi Czuprynowi - ciężko choremu chłopcu na pęcherzykowe oddzielenie naskórka.

- To bardzo dzielny, mały radomianin, któremu naprawdę trzeba pomóc. Opatrunki i lekarstwa są bardzo drogie, dlatego kolejny raz wspieramy Krzysia i jego rodzinę - mówili kierowcy.


Od wystaw samochodów po akcje ratownictwaPodczas tegorocznego pikniku na miłośników ryków silnika i mocnych wrażeń czekało wiele atrakcji. Najważniejszą częścią spotkania była przejażdżka samochodem terenowym po specjalnym, mocno wyboistym torze. Każda wpłata, nawet symboliczna złotówka, zasilała konto akcji.

Sam Krzyś przybył na piknik z rodziną.

- Nie dalibyśmy rady sami w terapii Krzysia. Dlatego tak bardzo jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc, zwłaszcza dla Teamu 4x4 Radom, który od dawna nas wspiera - mówiła Agnieszka Czupryn, mama Krzysia.

Oprócz rajdów były pokazy straży pożarnej, akcja ratownicza z przeciąganiem wraku i jego cięciem. Były też koncerty, pokazy nowych samochodów z salonów motoryzacyjnych, przekąski, stoiska z grami.

- My pokazujemy, jak wyglądało życie we wczesnym średniowieczu. Ludzie chętnie z nami robią zdjęcia, przymierzają średniowieczne stroje, hełmy - mówili wojowie z Drużyny Grodu Piotrówka, którzy tu mieli swoje stanowisko, a kowal Niemir uczył, jak wykuwa się noże, groty.

Wspinaczki po ściankach i malowanie twarzyObok wolontariusze z V Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu ustawili stoliki, gdzie młodsze dzieci mogły sobie pomalować twarze, przygotować ozdoby.

- Nasze szkolne kolo wolontariatu od lat wspiera podobne akcje, nie mogło nas zabraknąć i tym razem na pikniku. Już wcześniej w szkole zbieraliśmy nakrętki od plastikowych butelek, a pieniądze po sprzedaży przeznaczaliśmy na leczenie Krzysia - mówiła Agnieszka Gierwatowska, nauczycielka w liceum i opiekunka szkolnego koła wolontariatu.
Podczas festynu można było skorzystać z symulatora dachowania, podziwiać wyścigi w rynnach, przeciągnąć wraki na czas, zwiedzić wystawę aut 4x4.

Były też pokazy służb mundurowych, tresury psów, walki rycerskie, pokaz tańca, występy zespołów z Radomia i młodzieży ze Szkoły Rocka, atrakcje przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, nauka pierwszej pomocy, pokazy.

- Mamy konkurs plastyczny dla dzieci, który jest okazją, by przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa na drodze - mówiła sierżant sztabowy Ewa Jaworska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Inne dzieci chętnie zaglądały do radiowozu, lub przymierzały elementy wyposażenia policjantów.
Dodatkowo - były też dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa, paintball, quady trampoliny animacje dla dzieci, malowanie twarzy, kramy z łakociami, grill i wiele innych.

Wsparcie dla rodziny chorego chłopcaKrzyś urodził się 26 maja 2015 z wyrokiem nieustającego bólu. Cierpi na niezwykle rzadką nieuleczalną chorobę genetyczną EB - pęcherzowe oddzielanie naskórka. Budzi się z płaczem i usypia z płaczem. Nowe pęcherze pojawiają się codziennie, na całym ciele, także w buzi. Nawet naturalny odruch zaciśnięcia dłoni powoduje ich powstawanie. Krzysia czeka ciągła walka z bólem, walka o w miarę normalne życie. Kwestia jedzenia, chwytania, chodzenia to wszystko jest związane po prostu z cierpieniem.
Krzysio cały czas jest w specjalnych opatrunkach. Jest to cienki opatrunek z pianki poliuretanowej, który nie przykleja się do ran, zmiana opatrunków nie powoduje ponownego oderwania podgojonego naskórka. Oprócz opatrunków w ogromnych ilościach idą dermokosmetyki, jałowe gaziki, igły, bandaże.

ILE DAJEMY DZIECKU DO KOPERTY NA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ?
POLECAMY RÓWNIEŻ:
[tabela]
[tr]
[td sz=300]

Chętnie oglądasz teleturnieje? Sprawdź się! [QUIZ][/td]
[td sz=300]

Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]
[/td]
[/tr]
[tr]
[td sz=300]

Dzień Matki 2018 - prezenty na Dzień Matki? TOP 10[/td]
[td sz=300]

Drogie paliwo w Polsce? Zobacz ile za paliwo zapłacisz na świecie![/td]
[/tr]
[tr]
[td]

Czy umiesz ochronić się przed kleszczem?
[/td]
[td sz=300]

Sprawdź się, czy dobrze znasz polskie seriale! (QUIZ)[/td]
[/tr]
[/tabela]
Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!