Piknik Strażacki na radomskich Borkach już 17 czerwca! Piknik Strażacki na radomskich Borkach już 17 czerwca!

Piknik Strażacki na radomskich Borkach już 17 czerwca! (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Będą strażackie pokazy, konkursy z nagrodami i wystawy sprzętu ratowniczego, a to wszystko podczas Pikniku Strażackiego nad zalewem na Borkach. W tym roku odbędzie się on w niedzielę 17 czerwca. Początek o godzinie 14.

Radomskie Echo Dnia, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od wielu lat, u progu wakacji zapraszają mieszkańców do wspólnej zabawy nad zalewem na Borkach. W tym roku też chcemy opowiedzieć o bezpieczeństwie, ale naszym gościom gwarantujemy też dobrą zabawę. Mamy atrakcje dla dzieci, ale też ich rodziców. Będą też zabawy rodzinne.

Strażacy w akcjiStrażacy nad zalew przyjadą swoimi samochodami bojowymi. Będzie można przekonać się, jak taki wóz wygląda od środka. Ratownicy opowiedzą o wyposażeniu, którego używają na co dzień. Pewnie pozwolą też przymierzyć swój kask. Ale na Borkach będą też samochody zabytkowe.

Zobaczymy też, jak przebiega akcja ratowania ofiar wypadków drogowych. Strażacy będą swoimi urządzeniami hydraulicznymi ciąć wrak.

Poleje się również woda. Najpierw do gaszenia płonącego oleju. Później będzie nawet taniec strumieni wodnych w rytm muzyki.

Będą też pokazy na wodzie. Na zalew wypłyną strażackie łodzi, do akcji przystąpią nurkowie.

A tak było w zeszłym roku
Konkursy i przejażdżkiBędziemy też prowadzić konkursy z nagrodami. Pytania będą dotyczyły podstawowej wiedzy o bezpieczeństwie.

Będzie można także spróbować swoich sił na strażackim torze przeszkód. Strażacy pozwolą gościom strzelać z hydronetki do celu i wspinać się z ratownikami wysokościowymi.

Nad zalewem będzie też oczywiście mały samochód strażacki, które chętne dzieci zabierze na przejażdżkę.

Odbędą się też pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W czasie festynu będzie również prowadzona zbiórka krwi.


Zobacz też: Pożar pustostanu przy Torowej w Radomiu
ILE DAJEMY DZIECKU DO KOPERTY NA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ?
POLECAMY RÓWNIEŻ:
[tabela]
[tr]
[td sz=300]

Chętnie oglądasz teleturnieje? Sprawdź się! [QUIZ][/td]
[td sz=300]

Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]
[/td]
[/tr]
[tr]
[td sz=300]

Dzień Matki 2018 - prezenty na Dzień Matki? TOP 10[/td]
[td sz=300]

Drogie paliwo w Polsce? Zobacz ile za paliwo zapłacisz na świecie![/td]
[/tr]
[tr]
[td]

Czy umiesz ochronić się przed kleszczem?
[/td]
[td sz=300]

Sprawdź się, czy dobrze znasz polskie seriale! (QUIZ)[/td]
[/tr]
[/tabela]Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!