Dwie operacje rekonstrukcji piersi przeprowadzili lekarze Radomskiego Centrum Onkologii pod kierunkiem profesora Zorana Stojceva, ordynatora Oddziału Chirurgii Onkologicznej. To pierwsze tego typu zabiegi w Radomiu.

Jak poinformowało Radomskie Centrum Onkologii, w czwartek, 30 sierpnia zespół chirurgów zoperował dwie kobiety, chorujące na raka piersi. 65-letnia pacjentka z Radomia już wcześniej była poddana mastektomii z powodu nowotworu piersi. Teraz jej marzeniem było odzyskanie piersi ze względów estetycznych oraz psychologicznych.

Lekarze zrekonstruowali pierś, wszczepiając pacjentce implant. Już dwie godziny po operacji kobieta mówiła, że dzięki zabiegowi będzie mogła wrócić do pływania i swobodnie czuć się na basenie.

Drugą operowaną pacjentką była 47-letnia mieszkanka województwa małopolskiego, która choruje na raka piersi. Wykonano u niej tak zwaną podskórną mastektomię z jednoczesną rekonstrukcją. Dzięki temu podczas jednego zabiegu wycięto chorej guza oraz wszczepiono nową pierś.

Jak podkreślają lekarze, aspekt psychologiczny i samopoczucie kobiet z nowotworem piersi jest niezmiernie ważne w leczeniu raka. Utrata piersi jest czynnikiem odbierającym często radość życia i motywację do leczenia. Tym bardziej istotny dla chorych jest fakt, że rekonstrukcje są wykonywane w Radomiu i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lekarze przewidują, że spośród 250-300 kobiet operowanych rocznie w Radomiu z powodu raka piersi, około 60 będzie mogło być poddanych rekonstrukcji.

Radomskie Centrum Onkologii jest jedynym specjalistycznym szpitalem onkologicznym w Radomiu, który leczy kompleksowo pacjentów z nowotworami, stosując radioterapię, chemioterapię i chirurgię onkologiczną. Szpital posiada 100 łóżek oraz dwie nowocześnie wyposażone sale operacyjne. Od dwóch miesięcy poza oddziałami radioterapii i chemioterapii szpital dysponuje także oddziałem chirurgii onkologicznej.

ZOBACZ TEŻ: Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

IDĘ NA WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – REGION RADOMSKI – DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!Dennis w radomskim klubie Explosion. Zagrał na zakończenie wakacji. Zobacz zdjęcia z imprezy!

POLECAMY RÓWNIEŻ:
[tabela]
[tr]
[td sz=300]

TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018[/td]
[td sz=300]

Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!
[/td]
[/tr]
[tr]
[td sz=300]

TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?[/td]
[td sz=300]

Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10[/td]
[/tr]
[tr]
[td]

Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać![/td]
[td sz=300]


Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych[/td]
[/tr]
[/tabela]
Zdrowie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!