Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strefa cardio we własnym salonie – wybieramy odpowiedni sprzęt stacjonarny

Materiał Partnera Zewnętrznego
Ćwiczenia cardio mają całą listę zalet dla Twojego organizmu. Polepszają wydolność układu krążenia, zwiększają metabolizm nawet do 24 godzin po treningu i sprawiają, że w sposób ekspresowy pozbywasz się tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia cardio, to aktywność fizyczna taka jak jazda na rowerze, bieganie czy ćwiczenia na orbitreku. Na szczęście nie musisz kupować kosztownego karnetu do siłowni, ponieważ przy pomocy odpowiednio dobranych maszyn, wykonasz efektywny trening samodzielnie – w domu. Pokażemy Ci, na co zwracać uwagę przy zakupie sprzętu stacjonarnego do ćwiczeń cardio.

Rower
Dzięki zakresowi wykonywanych ćwiczeń, rower jest odpowiedni niemalże dla każdego, bez względu ma wiek i kondycję. Jedną z zalet tego sprzętu jest możliwość wykonania treningu niezależnie od pogody - w domu, oglądając film, czy czytając książkę. Co więcej, na rowerze stacjonarnym unikasz wymijania pieszych, zatrzymywania się na światłach, dostosowywania prędkości do warunków i znaków drogowych. Dzięki temu możesz samodzielnie kontrolować swoje tętno i prędkość z jaką jedziesz, a w konsekwencji spalisz więcej kalorii.

Najchętniej wybieranym sprzętem do tego typu ćwiczeń jest Rower Magnetyczny Zipro. Użytkownicy wybierają to narzędzie przede wszystkim do pozbycia się nadmiernej tkanki tłuszczowej, wysmuklenia sylwetki, ale również poprawy kondycji. Ten rower posiada osiem stopni regulacji oporu magnetycznego, dlatego sprawdzi się zarówno u amatorów, jak i profesjonalistów. Komputer roweru treningowego analizuje każdy Twój ruch. Odczytasz z niego prędkość, czas treningu, przebyty dystans, a także poziom swojego tętna mierzony za pomocą dotykowych sensorów umieszczonych na kierownicy. Taka kontrola znacznie ułatwia trening, a Ty widzisz postępy.

Orbitrek
Czy wiesz, że trening na orbitreku angażuje do pracy więcej mięśni niż bieganie? Właśnie dlatego to urządzenie na dobre zagościło w siłowniach na całym świecie. Trenażer eliptyczny (orbitrek) w przeciwieństwie do np. steppera, angażuje do pracy nie tylko mięśnie dolnych partii ciała, a mięsnie ramion, brzucha oraz pleców, a także pozwala spalić aż 14 kcal na minutę. Ćwiczenia na nim rozwijają mięśnie czworogłowe, dwugłowe ud, pośladkowe, dwugłowe, trójgłowe ramion, a także proste brzucha oraz prostownik grzbietu. Brzmi imponująco, prawda?

Przejdźmy do sprzętu. Wyróżniamy dwa rodzaje orbitreków – machaniczne oraz magnetyczne. W orbitreku mechanicznym opór opiera się na hamulcu, gdzie prędkość jest redukowana za pomocą tarcia. Te magnetyczne z kolei, do hamowania wykorzystują pole magnetyczne lub elektromagnetyczne, w bardziej zaawansowanych konstrukcjach. My z całą pewnością polecamy ten drugi rodzaj, przede wszystkim ze względu na bardzo cichą pracę i większą wytrzymałość. W tej kategorii mamy do zaproponowania dwie maszyny – orbitreki firmy Laubr Sport, a konkretnie modele Race oraz Motion. Pierwszy z nich - Race – posiada osiem poziomów regulacji oporu magnetycznego, koło zamachowe o wadze 4,5 kg, które zapewnia płynny ruch podczas ćwiczeń oraz kierownicę wyposażoną w sensory mierzące puls. Wszystkie dane odczytasz z wbudowanego komputera, z wyraźnym wyświetlaczem LCD. Orbitrek Laubr Race zapewnia doskonałą stabilność oraz bezpieczeństwo, dzięki antypoślizgowym podkładkom oraz wysokiej jakości konstrukcji. Rower ten udźwignie max. 100 kg.

Druga propozycja również posiada ośmiostopniową regulację oporu oraz miernik pulsu w kierownicy, jednak koło zamachowe waży tu już nie 4,5, a 6,5kg. Należy pamiętać, że im większa waga koła zamachowego, tym wyższe jest maksymalne obciążenie, a dodatkowo im cięższe jest koło, tym jazda jest bardziej komfortowa i płynna. Dzięki nieco większym gabarytom, rower ten jest w stanie udźwignąć osobę do 120 kg. Komputer, w który wyposażony jest model Motion mierzy czas jazdy, prędkość, ilość spalonych kalorii, przejechany dystans czy puls. Dodatkowo, rower posiada również odometer (łączna wartość przejechanych kilometrów/mil) oraz scan (wyświetlanie pojedynczych parametrów treningu).

Czym kierować się przed kupnem sprzętu stacjonarnego?
Przede wszystkim wagą koła zamachowego – im jest cięższe, tym komfort i jakość jazdy są na wyższym poziomie. Nie bez znaczenia jest nasza waga oraz wzrost. Jazda na za małym urządzeniu będzie nieefektywna i niewygodna. Aby dobrze dopasować sprzęt do naszych potrzeb zwróć uwag na maksymalny udźwig urządzenia. W dobrych rowerach i orbitrekach nie powinno zabraknąć mierników tętna oraz kilometrów, prędkości, czasu oraz scan. Kolejną ważną rzeczą jest głośność urządzenia. Im sprzęt głośniejszy, tym słabsza jest jego jakość. Jak to się dzieje? Kiepska konstrukcja powoduje zwiększone tarcie, a w konsekwencji – hałas. Takie maszyny są przede wszystkim nietrwałe, a ich niska cena, to tylko pozorna oszczędność.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto