W ramach Uliczki Tradycji w niedzielę o godzinie 12 będzie Uliczny Retro-Wyścig Kolarski „Pędzą Łuczniki” W ramach Uliczki Tradycji w niedzielę o godzinie 12 będzie Uliczny Retro-Wyścig Kolarski „Pędzą Łuczniki”

W ramach Uliczki Tradycji w niedzielę o godzinie 12 będzie Uliczny Retro-Wyścig Kolarski „Pędzą Łuczniki”. (© Tadeusz Klocek )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Resursa Obywatelska zaprasza na XI Uliczkę Tradycji pod hasłem „Republika radomska 1918”. Impreza odbędzie się w dniach 8-9 września - sobotę i niedzielę na aż pięciu scenach, a w programie jest moc atrakcji.

-Najważniejszą datą tego roku jest stulecie niepodległości Polski - mówi Renata Metzger, dyrektor Resursy. - Dlatego zapraszamy na cykl wydarzeń, spotkań, koncertów, wystaw i filmów, które przypomną historię naszego kraju.

Program tegorocznej Uliczki jest bardzo bogaty. Imprezy przedstawiane będą w centrum Radomia oraz na Scenie Głównej nieopodal Resursy, mniejszej scenie „Pod Muzami”, dziedzińcu Resursy, jak również w jej sali widowiskowej i kameralnej.

-Wystąpi kilkudziesięciu wykonawców nie tylko z Radomia ale i z całej Polski – podkreśliła Renata Metzger.- Wśród nich są ci, którzy prezentowali się na Uliczce najpierw jako dzieci, a teraz jako uznani już soliści, jak na przykład wokalistka, Magda Boduła, czy akordeonista, Piotr Zarzyka. To dowód, jak długo już istnieje nasz historyczny festyn.

Podczas niedzielnych wydarzeń „Uliczki” Resursa zaprasza też na kiermasz staroci i wystawy historyczne. Przed Resursą czynna będzie telefoniczna Budka Niepodległości. Będzie można podnieść słuchawkę i posłuchać wspomnień weteranów walk o niepodległość.

XI Uliczkę Tradycji rozpocznie w sobotę, 8 września, o godzinie 17.50 punkt „Na Uliczkę!”, czyli przemarsz z Placu Konstytucji 3 Maja do Resursy. Poprowadzi go Radomska Orkiestra Wojskowa w asyście zabytkowych samochodów. A już o godzinie 18 w Resursie - „100 lat Niepodległej!” - koncert Radomskiej Orkiestry Wojskowej. O 19 będzie „Dźwięk i wdzięk” - premiera spektaklu muzycznego w stylu retro w wykonaniu młodzieżowych grup artystycznych z Resursy w reżyserii Katarzyny Sasal. Zakończy ten dzień o godzinie 20 zabawa taneczna na dziedzińcu Resursy w rytm dawnych przebojów pod hasłem „Nogi, nogi, nogi roztańczone…”.


Niedziela, 9 września, także zacznie się na Placu Konstytucji 3 Maja. O godzinie 12 będzie Uliczny Retro-Wyścig Kolarski „Pędzą Łuczniki”, a wydarzenie nakręca Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści”. O godzinie 13.45 na Placu Corazziego przed Urzędem Miejskim będzie wydarzenie „W Radom jedziemy” czyli start parady i przejście na Uliczkę. Orszak poprowadzi Retro Brass Quintet & Club Antycznych Automobili i Rajdów CAAR.

O 14 na Scenie Głównej nastąpi otwarcie imprezy połączone ze startem XI Rajdu Dawnych Automobili. A potem już hulaj dusza! Będą i koncerty, i solowe popisy, i filmy, i konkursy a wszystko w rytmie muzyki. Zagrają między innymi kapela „Lwowska Fala”, formacja „Breslauer Cocktail” z Wrocławia, kwintet Radomskiej Orkiestry Kameralnej z towarzyszeniem wokalistów: Magdaleny Boduły i Piotra Dąbrówki, będzie konkurs mody retro (zgłoszenia przy Scenie Głównej od godz. 16.15), pieśni i piosenki patriotyczne zaśpiewają kandydaci na prezydenta Radomia & Przyjaciele Resursy, będzie koncert warszawskiej Małej Orkiestry Dancingowej, Retro Brass Quintet z Warszawy i Tria Harmonijkowego „Animato”, laureaci tegorocznych Muzycznych Kazików zaśpiewają „Patriotycznie i lirycznie”. Będzie też występ „Formacji Prozak”: Eliza Moerke i Paweł Wójcik.

O godz. 15.15 Teatr Resursa pokaże przedstawienie „W czarodziejskim świecie…” oparte na baśniach Andersena. Zakończy Uliczkę w niedzielę impreza „Pod niebem pełnym cudów” połączona z pokazem fajerwerków.Dennis w radomskim klubie Explosion. Zagrał na zakończenie wakacji. Zobacz zdjęcia z imprezy!

POLECAMY RÓWNIEŻ:
[tabela]
[tr]
[td sz=300]

TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018[/td]
[td sz=300]

Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!
[/td]
[/tr]
[tr]
[td sz=300]

TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?[/td]
[td sz=300]

Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10[/td]
[/tr]
[tr]
[td]

Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać![/td]
[td sz=300]


Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych[/td]
[/tr]
[/tabela]
Zobacz też: Air Show 2018 w Radomiu. Filmowy skrót z pokazów lotniczych
Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!