„Jesteś jednym z 5 szczęśliwych zwycięzców” - tak brzmi fragment sms-a o fałszywej promocji dla klientów sieci sklepów Media Markt. Oszuści próbują wyłudzić dane osobowe. Szczegóły w artykule poniżej.

Ataki phishingowe, czyli oszustwa polegające na podszywaniu się pod instytucję bądź osobę w celu wyłudzenia wrażliwych danych, to w Polsce zjawisko powszechne. W tym wypadku przestępcy na celownik wzięli klientów sieci sklepów Media Markt. Informują potencjalne ofiary o rzekomym losowaniu i proszą o kliknięcie w link, który przeniesie użytkowników do ankiety. Wiadomość wygląda tak:
MediaMarkt
FOT.: MediaMarkt. Materiały Prasowe

Po kliknięciu w odnośnik osoby proszone są o podanie danych osobowych. Jeśli ktoś się nabierze, może się narazić na szkodę materialną, czy zainfekowanie urządzenia fałszywym oprogramowaniem. Rzekoma nagroda za wypełnienie ankiety wydaje się kusząca, bo jest nią możliwość wygrania smartfona.

Media Markt informuje, że ani firma, ani podmioty z nią współpracujące nie są nadawcami sms-ów. Ich twórcy naruszają dobre imię marki i działają całkowicie bezprawnie. Informacje o rzeczywistych konkursach i promocjach umieszczane są jedynie na oficjalnych kanałach komunikacyjnych sieci sklepów, czyli np. facebookowym fanpage'u i stronie internetowej.


Zobaczcie też: JedenSlad, czyli miejska sieć skuterów elektrycznych. Jak działa nowy system? [WIDEO]


Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!