Izabela Kozakiewicz
Formacja Savaria z Węgier zdobyła Puchar Prezydenta Radomia podczas sobotniego turnieju. Tadeusz Klocek
Formacja Savaria z Węgier wytańczyła Puchar Prezydenta Radomia podczas sobotniego VII Turnieju Radom Open 2018.

Na parkiecie hali sportowej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego przy ulicy Chrobrego zaprezentowało się 27 formacji z Polski i Europy. To rekord dotychczasowych edycji turnieju.

Radom Open to impreza taneczna, która wypracowała sobie renomę w kraju i za granicą. Podczas turnieju prezentują się formacje latynoamerykańskie i standardowe. Na parkiecie radomskiej hali tańczyli między innymi Mistrzowie Europy formacji dziewczęcych, zespół ZAK z Warszawy. Byli też uczestnicy Mistrzostw Świata: CMG z Radomia, Savaria z Węgier i Elita z Warszawy. O zwycięstwo tancerze walczyli w aż 11 kategoriach wiekowych.

Najlepsi na turnieju

Puchar Prezydenta Radomia podczas Radom Open 2018 wytańczyli tancerze z węgierskiej formacji latynoamerykańskiej Savaria. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Elita New Team, a trzecie CMG Radom.

W młodszej kategorii formacji latynamerykańskich wygrała grupa CMG Junior z Radomia.

Wśród formacji standardowych, w kategorii najstarszych tancerzy wygrał Fantan z Kraśnika. Wśród tancerzy młodszych najlepsza była Gala z Węgier, w najmłodszej kategorii zwyciężył zespół Kadrylucky z Białegostoku.

- Poziom formacji, które zaprezentowały się w Radomiu był wysoki. Niezwykle żywiołowo reagowała też publiczność. Zapewniła tancerzom niezwykły doping - mówi Cezary Gruszka z Akademii Tańca CMG, współorganizatora Radom Open 2018. - Bardzo dobrze poradzili sobie też nasi tancerze.

Mistrzostwa we wrześniu

Radom Open Akademia Tańca CMG zorganizowała już po raz siódmy. Współorganizatorem imprezy był Dom Kultury Borki.

- Taka impreza to duży wysiłek organizacyjny. Szczególne podziękowania należą się rodzicom naszych tancerzy, którzy pomagali przy turnieju. Mają już nawet swoją nazwę, to Mama Team. Mam nadzieję, że spotkamy się na turnieju znowu za rok - mówi Cezary Gruszka. - No i czekamy już na nową halę sportową, bo zaczyna nam brakować miejsca na widowni.

We wrześniu Akademia Tańca CMG organizuje w Radomiu Mistrzostwa Polski formacji tanecznych.