Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Roboty będą kosztowały ponad 137 milionów złotych i zaczną się po sierpniowym Air Show.

Jak już pisaliśmy, podczas poniedziałkowej sesji radomskiej Rady Miejskiej w Wieloletniej Prognozie Finansowej radni zabezpieczyli brakujące ponad 22 miliony złotych. To pozwoliło na rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę

Wygrało konsorcjum firm Budromost Starachowice i Mosty Łódź. Prace będą kosztowały 137,5 milionów złotych. Na przebudowę miasto dostało 93 miliony złotych z budżetu państwa.

- Za kilka tygodni będziemy mogli podpisać umowę, a tuż po Air Show wprowadzimy wykonawcę na plac budowy - mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Projekt zakłada przebudowę alei Wojska Polskiego na odcinku od ronda kozienickiego do ronda Matki Boskiej Fatimskiej wraz z rozbiórką istniejących i budową dwóch, nowych wiaduktów nad torami kolejowymi. Po przebudowie aleja będzie drogą dwujezdniową. Rozbudowana będzie też ulica Żółkiewskiego od linii kolejowej numer 8 do ronda księdza Popiełuszki wraz z rondem oraz wlotem od strony ulicy Kozienickiej. Przebudowana zostanie także ulica Zwolińskiego od ronda do granicy miasta.

Prace mają być prowadzone pod „ruchem”. Najpierw wybudowany będzie nowy odcinek alei Wojska Polskiego wraz z wiaduktem.
Na niego zostanie skierowany ruch i dopiero wtedy zacznie się przebudowa „starej” alei, rozbiórka wiaduktu i budowa w jej miejsce nowej konstrukcji.

- Nie chcemy zamykać alei Wojska Polskiego i wprowadzać uciążliwości dla kierowców. Warto podkreślić, że jak przy każdej budowie pewne utrudnienia się pojawią. Już dziś proszę o roztropność i wybaczenie – powiedział Konrad Frysztak.


Zobacz także: Radom. Pieniądze na budowę alei Wojska Polskiego są w budżecie miasta. Mieszkaniec zgłosił odwołanie. Czy miasto straci 93 miliony dotacji?


TOP 10 najbardziej WKURZAJĄCYCH zachowań na PLAŻYCzy jesteś Mundialowym specem? Co wiesz o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? [QUIZ]Nie wiesz, który z modnych kierunków urlopowych wybrać? Ten quiz jest dla ciebie!Czy wiesz, które z tych produktów najbardziej cię utuczą?Jak zachować się w górach? Zobacz najgorsze błędy turystów!
Drogi

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!