Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hala produkcyjna na Wośnikach w Radomiu czeka na nowego wykonawcę

Janusz Petz
Na Wośnikach wstrzymano prace przy budowie hali.
Na Wośnikach wstrzymano prace przy budowie hali. Fot. Janusz Petz
W najbliższych dniach ma być zakończona inwentaryzacja budowy hali produkcyjnej na Wośnikach i ogłoszone postępowanie na kontynuację inwestycji. Po tym jak Agencja Rozwoju Przemysłu odstąpiła od umowy z dotychczasowym wykonawcą - firmą Rosa-Bud - nowy wykonawca ma zostać wyłoniony na przełomie marca i kwietnia.

To sztandarowa inwestycja Agencji Rozwoju Przemysłu w radomskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Hala produkcyjna wraz z zapleczem socjalno - biurowym ma być wydzierżawiona jednemu lub kilku użytkownikom, chcącym zainstalować się w Radomiu. Już zgłosili się pierwsi chętni zainteresowani wydzierżawieniem powierzchni produkcyjnej. Są wśród nich zarówno firmy już działające w podstrefie, jak i nowi inwestorzy.

Poślizg na budowie

Hala miała być gotowa w połowie 2019 roku, jednak w związku z kilkumiesięcznym opóźnieniem w realizacji inwestycji agencja odstapiła od umowy z Rosa - Budem i rozpoczęła poszukiwania następnego wykonawcy.
Hala ma 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z czego około 10 procent przypada na część socjalno - biurową, a pozostałą powierzchnię stanowi część produkcyjna. Obiekt składa się z trzech segmentów, z których każdy ma samodzielny dostęp do infrastruktury technicznej. Oczywiście w przypadku znalezienia większego inwestora, segmenty mogą stanowić jeden obiekt. Teren wokół hali jest wyposażony między innymi w parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych.
Szacuje się, że w nowym obiekcie można stworzyć około 200 miejsc pracy. Zgodnie z pierwotnym kosztorysem hala miała kosztować 25 milionów złotych.

Zapełniona strefa

Decyzję o budowie hali uzasadniono dużym zapotrzebowaniem na rynku na wynajem gotowych, nowoczesnych obiektów przemysłowych. Agencja Rozwoju Przemysłu nie podaje nowego terminu ukończenia inwestycji. Niewykluczone , że otwarcie hali przesunie się na przyszły rok.

Obecnie w radomskiej podstrefie działa już ponad 40 firm, które zapewniają pracę dla 4,5 tysiąca osób. Do tej pory firmy zainwestowały w niej 800 milionów złotych.
W ubiegłym roku Agencja Rozwoju Przemysłu pozyskała do podstrefy czterech inwestorów, którzy zainwestują 104 miliony złotych. Do największych przedsiębiorstw działających w ramach podstrefy należą: Zbyszko Company, Toho Poland, Techmatik, Trend Glass oraz Fabryka Broni „Łucznik”, Aplisens czy Medicofarma.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto