Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piękny koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej na zakończenie roku artystycznego. Zobaczcie zdjęcia

Barbara Koś
Dyrygent Sebastian Perłowski, swoim duchem dodawał sił młodziutkiej flecistce Sandrze Kocyk.
Dyrygent Sebastian Perłowski, swoim duchem dodawał sił młodziutkiej flecistce Sandrze Kocyk. Barbara Koś
Radomska Orkiestra Kameralna zaprosiła w sobotę, 3 czerwca, do swojej sali przy ulicy Żeromskiego 53, na koncert zorganizowany na zakończenie sezonu artystycznego. W koncercie "Zakończenie na dwa fortepiany” zagrały aż dwa fortepiany. Był także wspaniały flet. To był naprawdę wyjątkowy wieczór.

Koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej na zakończenie roku artystycznego

To był już ostatni w tym sezonie koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Dlatego rozpoczęły go podziękowania pod adresem orkiestry skierowane przez Mateusza Tyczyńskiego, wiceprezydenta Radomia.

W imieniu władz miasta dziękował muzykom za udany sezon, podczas którego orkiestra zaprezentowała koncerty na wysokim poziomie artystycznym, a w ramach 27. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena wystąpiła w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Następnie rozpoczął się koncert, który zainaugurowała suita G - dur na smyczki (niedokończona) Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego, pochodząca z wczesnego, młodzieńczego okresu twórczości kompozytora.

Potem scenie stanęły dwa fortepiany. Zagrały na nich Rozalia Kierc i Maria Moliszewska, czyli Reverie Piano Duo, laureatki XXI Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej imienia Kiejstuta Bacewicza w Łodzi. Wraz z orkiestrą zagrały Koncert na dwa fortepiany Es-dur nr 10 KV365 Mozarta.

Utwór powstał w 1779 roku w Salzburgu, prawdopodobnie z myślą o wspólnych występach kompozytora z siostrą Nannerl. Jest dziełem o wesołym i swobodnym nastroju, który szczególnie przejawia się w ostatniej części, kiedy między obojgiem solistów toczy się współzawodniczenie, a orkiestra jest doskonałym tłem dla figuracji fortepianów.

Mozartowski koncert w wykonaniu radomskich muzyków pod batutą Sebastiana Perłowskiego i znakomitych młodych pianistek wypadł olśniewająco.

W drugiej części wieczoru Radomska Orkiestra Kameralna zaprezentowała Dawne tańce i arie - Suitę numer 3 Ottorina Respighiego. Poszczególne części Suity orkiestra przedstawiła rewelacyjnie, a część ostatnią: Passacacaglia: Maestoso wręcz brawurowo.

Potem do orkiestry dołączyła flecistka Sandra Kocyk, uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, laureatka nagrody specjalnej na XIII Szkolnym Konkursie Na Wykonanie Utworu z Orkiestrą.

W jej wykonaniu publiczność usłyszała Koncert fletowy e-moll Severio Mercadantego.

To wczesnoromantyczne dzieło włoskiego kompozytora należy do grona najpopularniejszych koncertów na flet i orkiestrę smyczkową.

Był to prawdziwy popis i młodziutkiej flecistki i Radomskiej Orkiestry Kameralnej i wreszcie dyrygenta Sebastiana Perłowskiego, który swoim duchem dodawał sił Sandrze.

Choć to ostatni koncert w tym sezonie artystycznym, to Radomska Orkiestra Kameralna nie składa skrzypiec. Już teraz zaprosiła wszystkich mieszkańców Radomia na cykl letnich koncertów w Muszli Koncertowej w Parku imienia Tadeusza Kościuszki pod tytułem „Lato z ROKiem”.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto