Radomianki prawie zdobyły Wiedeń

Grzegorz Stępień
Spory sukces odniosły młodziczki Olimpijczyka radom na międzynarodowych zawodach zapaśniczych w Wiedniu. Beata Kośla i Anna Kapusta stanęły na podium, a reprezentacja Polski z radomiankami w składzie uplasowała się na ...

Spory sukces odniosły młodziczki Olimpijczyka radom na międzynarodowych zawodach zapaśniczych w Wiedniu. Beata Kośla i Anna Kapusta stanęły na podium, a reprezentacja Polski z radomiankami w składzie uplasowała się na drugiej pozycji. Na zawodach rywalizowało ponad 100 zawodniczek z Czech, Wegier, Słowacji, Polski i Austrii.

Anna Kapusta zajęła drugie miejsce w kategorii 37 kg. Beata Kośla była natomiast trzecia w wadze 32 kg.

W stolicy Austrii rywalizowali także chłopcy. Przedstawiciele Olimpijczyka: Bartłomiej Piasek (kategoria wagowa do 33 kg) i Piotr Madej (41 kg) o mały włos również nie stanęli na podium. Ostatecznie sklasyfikowani zostali na piątych pozycjach. Jednym z trenerów, którzy opiekowali się młodymi Polakami był Zdzisław Kolane z Olimpijczyka Radom.

Oprócz udziału w zawodach, młodzi sportowcy zwiedzili Wiedeń i spotkali się z Ambasadorem oraz Konsulem Polski w Austrii.