Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remonty w szkołach w Radomiu. Są zainteresowani kontraktem, ale oferty wyższe niż zakładało miasto

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
W Szkole Podstawowej numer 14 przy ulicy Wierzbickiej w Radomiu jest planowana między innymi wymiana chodników i budowa pochylni przy schodach do budynku, ale też prace wewnątrz.
W Szkole Podstawowej numer 14 przy ulicy Wierzbickiej w Radomiu jest planowana między innymi wymiana chodników i budowa pochylni przy schodach do budynku, ale też prace wewnątrz. Urząd Miejski/Anna Wróblewska
Urząd Miejski otworzył oferty w przetargach na remont w publicznych szkołach podstawowych numer 3 i 14. - Trwa sprawdzanie ofert pod względem formalnym - mówi Katarzyna Piechota - Kaim, rzecznik prasowy urzędu. Oba zadania mają być wykonane w ramach programu "Dostępna szkoła", na jego realizację miasto pozyskało unijną dotację.

Mają być remonty w dwóch szkołach w Radomiu

W przetargu na remont w integracyjnej Publicznej Szkole Podstawowej numer 14 przy ulicy Wierzbickiej w Radomiu wystartowały cztery firmy. Miasto na prace ma zarezerwowane 400 tysięcy złotych. Tymczasem najtańsza oferta opiewa na 430 tysięcy złotych. Najdroższa zaś na ponad 851 tysięcy złotych.

Remontem w Publicznej Szkole Podstawowej numer 3 przy ulicy Sobieskiego zainteresowanych jest sześć firm. Tam zakres planowanych prac jest mniejszy, ich koszt oszacowano na 250 tysięcy złotych. Najtańsza z ofert złożonych przez firmy budowlane opiewa na 275 tysięcy złotych, najdroższa na ponad 516 tysięcy złotych. - Oferty są teraz sprawdzane pod względem formalnym. Później będą podejmowane decyzje w tej sprawie - mówi Katarzyna Piechota-Kaim.

Przypomnijmy, remont szkoły integracyjnej numer 14 i w "Trójce" przy ulicy Sobieskiego będą realizowane w ramach projektu "Dostępna szkoła". Miasto pozyskało na prace 1 milion 350 tysięcy złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Projekt „Dostępna szkoła” jest realizowany w sześćdziesięciu szkołach w trzydziestu miastach na terenie całego kraju. Jego celem jest opracowanie i upowszechnienie uniwersalnego modelu określającego standardy dostępności szkoły. Chodzi tu między innymi o dostosowanie procesów edukacji, opieki i wychowania do potrzeb uczniów z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi, podnoszenie świadomości i kompetencji kadry oraz poprawę dostępności architektonicznej i uzupełnienie wyposażenia szkoły. Przyznane nam pieniądze pokrywają całość kosztów planowanych prac - wyjaśniał Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Poza pracami remontowymi projekt zakłada więc także zakup wyposażenia dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym urządzeń do prowadzenia specjalistycznych terapii. Całość ma być zrealizowana do sierpnia 2023 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto