Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sztuczna inteligencja pomaga medykom. Radomskie Centrum Onkologii wykorzystuje ją w badaniach rezonansem magnetycznym

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Łukasz Pruszyński, kierownik techników elektroradiologii Radomskiego Centrum Onkologii wziął udział w konferencji TechGEnalia2022 w Warszawie. Wygłosił wykład o stosowaniu sztucznej inteligencji w badaniach rezonansem magnetycznym.
Łukasz Pruszyński, kierownik techników elektroradiologii Radomskiego Centrum Onkologii wziął udział w konferencji TechGEnalia2022 w Warszawie. Wygłosił wykład o stosowaniu sztucznej inteligencji w badaniach rezonansem magnetycznym. Radomskie Centrum Onkologii
Im dokładniejsze badanie tym szybsza diagnoza i skuteczniejsze leczenie. Czas to klucz sukcesu w leczeniu nowotworów. Stąd sięganie po coraz nowocześniejsze techniki diagnostyczne. W Radomskim Centrum Onkologii wykorzystują sztuczną inteligencję w badaniach rezonansem magnetycznym. Nie dość, że badanie jest bardziej dokładne to też krótsze, a więc bezpieczniejsze dla pacjenta.

Sztuczna inteligencja pomaga medykom. Radomskie Centrum Onkologi wykorzystuje ją w badaniach

Najnowocześniejsze urządzenia, które wykorzystują możliwości sztucznej inteligencji pozwalają na sprawne ustawienie najodpowiedniejszych parametrów dla konkretnego pacjenta. To skraca czas przygotowania do badania, ale także samego badania. Co najważniejsze obraz, który otrzymuje lekarz jest dokładniejszy. To pozwala na szybką i trafną diagnozę. Możliwości sztucznej inteligencji w diagnostyce są wykorzystywane także w Polsce, a radomskie Centrum Onkologii jest jednym z pierwszych szpitali onkologicznych w naszym kraju, które wykorzystują jej możliwości.

Naukowcy zbroją medyków w coraz nowocześniejszy sprzęt, ale trwają też ciągle badania na jego wykorzystaniem i możliwościami.
Łukasz Pruszyński, kierownik techników elektroradiologii centrum został zaproszony do udziału w konferencji TechGEnalia2022 w Warszawie. Jak informuje rzecznik prasowy Radomskiego Centrum Onkologii Małgorzata Telmińska jako prekursor stosowania sztucznej inteligencji w badaniach rezonansem magnetycznym wystąpił z wykładem o technologii AI.

- Uczestnikom spotkania z całej Polski przedstawił wyniki i wnioski ze swojej pracy. Radomskie Centrum Onkologii jest jednym z pierwszych w Polsce szpitali onkologicznych wykorzystujących sztuczną inteligencję. Zwrócono na to uwagę w Białej Księdze AI w praktyce klinicznej, wymieniając nas wśród szpitali wykorzystujących technologie przyszłości - informuje Małgorzata Telmińska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto