Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będą rządowe pieniądze na oddział ratunkowy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego? Wniosek jest już u ministra finansów

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Szpitalny Oddział ratunkowy przy ulicy Tochteramana ma być przebudowany. Jeśli uda się pozyskać wsparcie z budżetu państwa prace mogłyby się zakończyć do 2025 roku.
Szpitalny Oddział ratunkowy przy ulicy Tochteramana ma być przebudowany. Jeśli uda się pozyskać wsparcie z budżetu państwa prace mogłyby się zakończyć do 2025 roku. Archiwum Echa Dnia
Chodzi o ponad 35 milionów złotych, o które wnioskuje miasto dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego na budowę nowego oddziału ratunkowego. Formalności trwają, wojewoda mazowiecki już wystąpił do Ministerstwa Finansów o zabezpieczenie pieniędzy w budżecie państwa. Jeśli się uda to będzie można ogłaszać przetarg i zaczynać budowę. Dokumentacja jest gotowa.

Budowa oddziału ratunkowego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego z szansą na pieniądze z kasy państwa

Przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który każdego roku przyjmuje kilkadziesiąt tysięcy pacjentów z Radomia i całego regionu jest niezbędna. Radomski Szpital Specjalistyczna ma gotowy projekt prac i kosztorys, opiewa on na 44 miliony złotych! Rada Miejska latem tego roku zabezpieczyła na prace 8 milionów złotych w budżecie Radomia. Miasto wystąpiło o dofinansowanie zadania z budżetu państwa. Droga formalna w tym przypadku zaczęła się od wojewody mazowieckiego. To ram trafił radomski wniosek.

Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki poinformował właśnie, że jest pozytywna opinia w tej sprawie. A wniosek został przesłany do Ministerstwa Finansów. Na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla miejskiej lecznicy wojewoda wnioskuje o zarezerwowanie w budżecie państwa 35 036 605,00 złotych.

Mam nadzieję, że uda się znaleźć wsparcie dla tej budowy. Czekamy na odpowiedź

informuje Artur Standowicz i publikuje skan pisma skierowanego do ministerstwa.

To oznacza, że jest szansa na zabezpieczenie pieniędzy w przyszłorocznym budżecie państwa.

To bardzo dobra wiadomość dla Radomia. Jeśli się uda to będziemy dziękować i szpital będzie ogłaszał postępowanie przetargowe. My jesteśmy gotowi, żeby rozpoczynać tę inwestycję

- mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ulicy Tochtermana do pilnej przebudowy

Do przebudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego miejska lecznica przygotowuje się już od kilku lat. Miasto występowało już też o rządowe dofinansowanie inwestycji, dotąd jednak bez powodzenia. A oddział wymaga pilnych prac, żeby spełnić ministerialne wymogi, ale też żeby zapewnić komfort i właściwe warunki pacjentom i personelowi. SOR jest zbyt mały i przestarzały.

Prace przy przebudowie miałyby być podzielone na etapy, tak aby zapewnić możliwość stałej pracy oddziału. W pierwszym ma być rozbudowana w systemie modułowym wschodnia część oddziału. tam byłoby miejsce na sale zabiegowe, sale obserwacyjne, intensywnego nadzoru, ciepła sień i izolatka. Kolejnym etapem będzie wykonanie tymczasowej zabudowy kontenerowej w celu zapewnienia możliwości poprawnego funkcjonowania SOR-u. W tymczasowych obiektach będą zlokalizowane między innymi pomieszczenia konsultacyjne, gabinety zabiegowe oraz poczekalnia. W następnym etapie zostanie dokonana rozbiórka istniejącej zabudowy oddziału SOR, wykonanie nowej zabudowy modułowej i scalenie nowopowstałego obiektu z już działającym SOR-em.

Nowoczesny i funkcjonalny budynek mógłby być gotowy w 2025 roku. Pod warunkiem oczywiście, że uda się zdobyć pieniądze. Na przebudowę potrzeba czasu, bo prace muszą być prowadzone tak, aby Szpitalny Oddział Ratunkowy mógł funkcjonować. Roboty miałby być podzielone na etapy.

W pierwszym etapie nastąpi rozbudowa w systemie modułowym wschodniej części oddziału, w której będą zlokalizowane sale zabiegowe, sale obserwacyjne, sala intensywnego nadzoru, ciepła sień i izolatka. Kolejnym etapem będzie wykonanie tymczasowej zabudowy kontenerowej w celu zapewnienia możliwości poprawnego funkcjonowania SOR-u. W tymczasowych obiektach będą zlokalizowane między innymi pomieszczenia konsultacyjne, gabinety zabiegowe oraz poczekalnia. W następnym etapie zostanie dokonana rozbiórka istniejącej zabudowy oddziału SOR, wykonanie nowej zabudowy modułowej i scalenie nowopowstałego obiektu z już działającym SOR-em. Tymczasowe budynki kontenerowe zostaną zdemontowane

- opisuje plan przebudowy Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto