Blok przy ulicy Mieszka I w Radomiu jest zaniedbany - alarmuje czytelnik. Sprawdziliśmy - wygląda źle. "Administrator" odpowiada

Iza Sawicka
Iza Sawicka
Tak "prezentuje" się chodnik przy Mieszka I. Zobaczcie na kolejnych zdjęciach otoczenie i środek bloku przy Mieszka I
Tak "prezentuje" się chodnik przy Mieszka I. Zobaczcie na kolejnych zdjęciach otoczenie i środek bloku przy Mieszka I Joanna Gołąbek
Udostępnij:
Mieszkaniec bloku przy ulicy Mieszka I w Radomiu skarży się, że ten jest zaniedbany, mimo kilkukrotnie podejmowanych interwencji u administratora. Radomskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Administrator" twierdzi, że stara się, by obiekt ten był w jak najlepszym stanie, a na jego wygląd wpływ mają również mieszkańcy. Byliśmy na Mieszka I - niestety blok i jego otoczenie wyglądają źle - zobaczcie w galerii zdjęć.

Problemy przy ulicy Mieszka I w Radomiu

Do redakcji Echa Dnia wpłynął mail od mieszkańca bloku przy ulicy Mieszka I w Radomiu, w którym skarży się on na to, że obiekt ten jest zaniedbywany.

W swoim mailu mieszkaniec pisze. - Zacznijmy od chodnika, który został rozebrany około 1,5 tygodnia przed świętami Bożego Narodzenia i pozostawiony w takim stanie do dnia 3 stycznia 2022 roku. Najważniejsze jest to, że nie mamy, jak przejść nie. Przejechanie wózkiem z dzieckiem bądź osobą starszą jest niemożliwe. W momencie, kiedy spadł śnieg, o złamanie nogi nie było trudno. Wcześniej parkowały tam też samochody, które teraz stawiane są tam, gdzie znajdzie się wolne miejsce - obrazuje problem mieszkaniec.

O tę kwestię zapytaliśmy Radomskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Administrator", do którego również wpłynęło pismo.

- Trwają prace remontowe przy tym chodniku. Wykonuje je firma, z którą jest podpisana umowa, zobowiązująca ją do przełożenia, uzupełnienia i wyprostowania chodnika w terminie do połowy lutego

- informuje Daniel Wilk, dyrektor do spraw zarzadzania zasobem obcym w Radomskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego "Administrator".

To nie jedyny problem, który zgłosił mieszkaniec.

"Często widuję samochód administracji przed oknami. Czy nikt z pracowników nie zauważył, że drzwi wejściowe do klatki (od strony podwórka) są zepsute? Nie działa sprężyna zamykająca drzwi, zamek, drzwi są opuszczone i się nie domykają. Tak samo drzwi na klatkę schodową. (...) Siedziba firmy ochroniarskiej jest w bloku, a mimo to zdarza się, że pod schodami do piwnicy śpią bezdomni" - czytamy w dalszej części wiadomości od mieszkańca, który skarży się również na złą jakość sprzątania obiektu.

- Warto pamiętać, że ponad 90 procent bloku stanowią lokale socjalne. Te drzwi, o których wspominał mieszkaniec, w ciągu dwóch ostatnich miesięcy były już naprawiane 15 razy, gdyż lokatorzy nie otwierają ich w odpowiedni sposób. Codziennie w bloku pojawia się firma sprzątająca, a możliwe, że mieszkaniec zauważył te śmieci przed lub po sprzątaniu. Oprócz tego średnio raz w tygodniu odwiedzam ten obiekt, żeby sprawdzić, w jakim jest on stanie - mówi Daniel Wilk.

Byliśmy na Mieszka I - niestety blok i jego otoczenie wyglądają źle - zobaczcie w galerii zdjęć

Wiadomość od mieszkańca otrzymała również zarząd wspólnoty mieszkaniowej. - Wspólnota zaprosiła autora maila do spotkania, w celu wyjaśnienia i przedyskutowania tej sytuacji. Jednak do tej pory zarząd nie otrzymał odpowiedzi.

Zarząd Radomskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Administrator" blok przy ulicy Mieszka I przejął od Miejskiego Zarządu Lokalami w złym stanie. Od tego momentu "Administrator" wykonał tam między innymi termomodernizację, wraz z odnowieniem dachu i elewacji, a także monitoring.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie