Blok przy ulicy Mieszka I w Radomiu jest zaniedbany - alarmuje czytelnik. Sprawdziliśmy - wygląda źle. "Administrator" odpowiada

Iza Sawicka
Iza Sawicka
Tak "prezentuje" się chodnik przy Mieszka I. Zobaczcie na kolejnych zdjęciach otoczenie i środek bloku przy Mieszka I
Tak "prezentuje" się chodnik przy Mieszka I. Zobaczcie na kolejnych zdjęciach otoczenie i środek bloku przy Mieszka I Joanna Gołąbek
Udostępnij:
Mieszkaniec bloku przy ulicy Mieszka I w Radomiu skarży się, że ten jest zaniedbany, mimo kilkukrotnie podejmowanych interwencji u administratora. Radomskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Administrator" twierdzi, że stara się, by obiekt ten był w jak najlepszym stanie, a na jego wygląd wpływ mają również mieszkańcy. Byliśmy na Mieszka I - niestety blok i jego otoczenie wyglądają źle - zobaczcie w galerii zdjęć.

Problemy przy ulicy Mieszka I w Radomiu

Do redakcji Echa Dnia wpłynął mail od mieszkańca bloku przy ulicy Mieszka I w Radomiu, w którym skarży się on na to, że obiekt ten jest zaniedbywany.

W swoim mailu mieszkaniec pisze. - Zacznijmy od chodnika, który został rozebrany około 1,5 tygodnia przed świętami Bożego Narodzenia i pozostawiony w takim stanie do dnia 3 stycznia 2022 roku. Najważniejsze jest to, że nie mamy, jak przejść nie. Przejechanie wózkiem z dzieckiem bądź osobą starszą jest niemożliwe. W momencie, kiedy spadł śnieg, o złamanie nogi nie było trudno. Wcześniej parkowały tam też samochody, które teraz stawiane są tam, gdzie znajdzie się wolne miejsce - obrazuje problem mieszkaniec.

O tę kwestię zapytaliśmy Radomskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Administrator", do którego również wpłynęło pismo.

- Trwają prace remontowe przy tym chodniku. Wykonuje je firma, z którą jest podpisana umowa, zobowiązująca ją do przełożenia, uzupełnienia i wyprostowania chodnika w terminie do połowy lutego

- informuje Daniel Wilk, dyrektor do spraw zarzadzania zasobem obcym w Radomskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego "Administrator".

To nie jedyny problem, który zgłosił mieszkaniec.

"Często widuję samochód administracji przed oknami. Czy nikt z pracowników nie zauważył, że drzwi wejściowe do klatki (od strony podwórka) są zepsute? Nie działa sprężyna zamykająca drzwi, zamek, drzwi są opuszczone i się nie domykają. Tak samo drzwi na klatkę schodową. (...) Siedziba firmy ochroniarskiej jest w bloku, a mimo to zdarza się, że pod schodami do piwnicy śpią bezdomni" - czytamy w dalszej części wiadomości od mieszkańca, który skarży się również na złą jakość sprzątania obiektu.

- Warto pamiętać, że ponad 90 procent bloku stanowią lokale socjalne. Te drzwi, o których wspominał mieszkaniec, w ciągu dwóch ostatnich miesięcy były już naprawiane 15 razy, gdyż lokatorzy nie otwierają ich w odpowiedni sposób. Codziennie w bloku pojawia się firma sprzątająca, a możliwe, że mieszkaniec zauważył te śmieci przed lub po sprzątaniu. Oprócz tego średnio raz w tygodniu odwiedzam ten obiekt, żeby sprawdzić, w jakim jest on stanie - mówi Daniel Wilk.

Byliśmy na Mieszka I - niestety blok i jego otoczenie wyglądają źle - zobaczcie w galerii zdjęć

Wiadomość od mieszkańca otrzymała również zarząd wspólnoty mieszkaniowej. - Wspólnota zaprosiła autora maila do spotkania, w celu wyjaśnienia i przedyskutowania tej sytuacji. Jednak do tej pory zarząd nie otrzymał odpowiedzi.

Zarząd Radomskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Administrator" blok przy ulicy Mieszka I przejął od Miejskiego Zarządu Lokalami w złym stanie. Od tego momentu "Administrator" wykonał tam między innymi termomodernizację, wraz z odnowieniem dachu i elewacji, a także monitoring.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie