MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Boże Ciało 2024 w Muzeum Wsi Radomskiej. Wyjątkowa procesja z wieloma wiernymi. Zobacz zdjęcia

Dawid Owczarek
Dawid Owczarek
W czwartek 30 maja tuż po mszy świętej o godzinie 10 tłumy osób ruszyły procesją Bożego Ciała z pod Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w stronę Muzeum Wsi Radomskiej. Procesja przeszła przez ulicę Starokrakowską, Stawową, by następnie zakończyć się przed kościołem z Wolanowa zlokalizowanym na terenie muzeum.

Boże Ciało 2024 w Muzeum Wsi Radomskiej

Procesja Bożego Ciała w Muzeum Wsi Radomskiej rozpoczęła się 30 maja o 10 Mszą Świętą w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Radomiu. Kolejno korowód wyruszył w stronę pierwszego ołtarza umiejscowionego na ul. Starokrakowskiej stworzonego przez parafian. Drugi ołtarz znajdował się przy ul. Stawowej.

Zobacz zdjecia

Następnie procesja skierowała się na teren Muzeum Wsi Radomskiej i przystała przy trzecim ołtarzu stworzonym przy Kuźni z Trębowca. Aranżacją wyjątkowego ołtarza przygotowała Grupa Twórcza "Vena" działająca przy Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Ostatni ołtarz znalazł się przy kościele z Wolanowa stworzonym dzięki doskonałemu zorganizowaniu pracowników Muzeum Wsi Radomskiej.

Polska tradycja obchodów Bożego Ciała posiada swój początek w 1320 roku, kiedy to została wprowadzona przez biskupa Nankera w diecezji krakowskiej. Jednak początek procesji jest nieco późniejszy, sięga do XV wieku. Podczas procesji Najświętszy Sakrament przenoszony jest do czterech ołtarzy, następnie przy każdym z nich odczytywany jest fragment Ewangelii. Na koniec każdej stacji wierni otrzymują błogosławieństwo monstrancją z Najświętszym Sakramentem.

Procesja zakończyła się mszą w kościele św. Doroty z Wolanowa znajdującym się na terenie Muzeum Wsi Radomskiej.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto