Budowa sześciu bloków na ulicy Wernera w Radomiu skutecznie zaskarżona
„Enklawa Start Radom” - tak nazywa się nowe osiedle w Radomiu, które powstaje na terenach gdzie kiedyś działał klub sportowy Start. Ma być tam w sumie dziewięć bloków. Inwestorem jest firma Lidero Consulting.
Docelowo na działce o powierzchni około trzech hektarów stanie dziewięć bloków, będzie w nich około 500 mieszkań. Jak informuje Lidero Consulting będą miały powierzchnię od blisko 42 do prawie 73 metrów kwadratowych. Dostępne będą mieszkania z własnymi ogródkami oraz przestronnymi tarasami. Będzie parking podziemny i naziemne miejsca parkingowe. Dostępne będą tak zwane komórki lokatorskie.
Zobacz więcej:
W pierwszym etapie zbudowano 90 mieszkań, o powierzchni do 73 metrów kwadratowych z tarasami, miejscami parkingowymi i garażem podziemnym. Budowa dwóch pierwszych bloków rozpoczęła się jeszcze w 2021 roku, ale zanim zakończono budowę, inwestor rozpoczął sprzedaż mieszkań w trzecim bloku.
Będą w nim mieszkania o powierzchni od 41 do 70 metrów kwadratowych. Przekazanie kluczy z tej części inwestycji zaplanowano na październik 2024 roku. Sprzedaż mieszkań szła najprawdopodobniej dobrze, bo inwestor rozpoczął procedury uzyskania decyzji administracyjnej związanych z III etapem realizacji inwestycji, czyli budową kolejnych bloków.
Zobacz więcej:
Tymczasem w procesie uzyskiwania decyzji administracyjnych pojawiły się komplikacje.
„Inwestor wystąpił z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy dla budowy 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi. Do przedmiotowego wniosku dołączono wymaganą ostateczną pozytywną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, z której wynikał brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia. W dniu 5 października 2022 roku została wydana decyzja o warunkach zabudowy dla wyżej wymienionej inwestycji, która po odwołaniu dwóch stron postępowania, została uchylona przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Radomiu i przekazana do ponownego rozpatrzenia, celem uzupełnienia materiału dowodowego, w tym uszczegółowienie analizy urbanistycznej. Obecnie prowadzona jest dalsza procedura administracyjna, która zakończy się wydaniem decyzji administracyjnej w sprawie” - czytamy w odpowiedzi na nasze pytania przesłane przez Urząd Miejski w Radomiu.
Generalnie skarga mieszkanki Radomia dotyczyła względów urbanistycznych, estetycznych oraz związanych ze środowiskiem. W tej części miasta przeważa zabudowa niska, więc nie wszystkim podoba się budowa dużego blokowiska z dość wysokimi budynkami.
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?