Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Climate Action Project w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu. Młodzież bierze udział w niecodziennych, międzynarodowych zajęciach

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych uczą się, jak chronić środowisko naturalne.
Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych uczą się, jak chronić środowisko naturalne. Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu
Świetna wiadomość dotarła z Zespołu Szkół Elektronicznych imienia Bohaterów Westerplatte w Radomiu. Tamtejsi uczniowie zostali wybrani spośród 152 krajów do udziału w międzynarodowym wydarzeniu organizowanym na żywo w internecie w ramach międzynarodowego projektu „Climate Action Project”.

Młodzież z „Elektronika” w Radomiu ma niecodzienne zajęcia o ochronie środowiska

W projekcie bierze udział około 3,5 miliona uczniów i nauczycieli ze 152 krajów. Podczas wydarzenia uczniowie Elektronika z klas 1I1, 1P1, 2P1, 3I1, 4P2, zaprezentowali 2 listopada swoje działania na rzecz klimatu. Wyróżnione kraje: Kenia, Ukraina, Arabia Saudyjska, Tanzania, Polska, Kongo, Sri Lanka, Macedonia, Katar, Taiwan, Rumunia, Wielka Brytania, USA, Japonia, Bahrajn.

- Podczas wydarzenia uczniowie i nauczyciele zadawali pytania prelegentom oraz prezentowali potencjalne rozwiązania w zakresie zmian klimatycznych. Gościem specjalnym był Tony Hawk, znany amerykański skater, który jako pierwszy na świecie wykonał obrót o 900 stopni – informuje Magdalena Dygała, koordynatorka międzynarodowego projektu Climate Action Project w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu.

W wydarzeniu wzięły udział znane osoby, takie jak książę William z Wielkiej Brytanii, księżniczka Maria Esmeralda z Belgii, Jane Goodall, brytyjska badaczka w dziedzinie antropologii i etologii.

To już czwarta edycja projektu klimatycznego realizowanego w Zespole Szkół Elektronicznych przez nauczycielki języka angielskiego - Barbarę Kostkiewicz i Iwonę Tataryn-Jagielską. Podczas 6-tygodniowego projektu uczniowie wykonują szereg zadań takich jak: sadzenie drzewek na terenie szkoły, udział w wykładach, spotkania z rówieśnikami z innych krajów, stworzenie prototypu wynalazku, zorganizowanie EKO wydarzenia angażujących całą społeczność szkolną oraz wiele innych. W tej edycji projektu uczniowie współpracowali z uczniami z Izraela, Indii, Portugalii, Turcji oraz Brazylii.

Zobacz zdjęcia

8 listopada w „Elektroniku” odbędzie się Eko Dzień podczas, którego uczestnicy projektu zaprezentują stoiska ekologiczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto