Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co z przebudową skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej na Borkach w Radomiu? Brakuje miliona złotych, żeby rozpocząć prace

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Na skrzyżowaniu ulic Maratońskiej i Dębowej w Radomiu ma być budowana sygnalizacja świetlna, ma to poprawić bezpieczeństwo.
Na skrzyżowaniu ulic Maratońskiej i Dębowej w Radomiu ma być budowana sygnalizacja świetlna, ma to poprawić bezpieczeństwo. Archiwum Echa Dnia
Radość z planów przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej w Radomiu okaże się przedwczesna? Może zabraknąć pieniędzy na prace. Chodzi o co najmniej 1 milion złotych, bo o tyle więcej niż planowało miasto za usługi chcą firmy, które wystartowały w przetargu. To potężne pieniądze, a budżet trzeszczy w szwach.

Bardzo drogie oferty na przebudowę skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej w Radomiu

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacja w poniedziałek 31 lipca otworzył oferty w przetargu na przebudowę skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej na Borkach w Radomiu. Złożyły je dwie firmy, niestety obie wyceniły roboty znacznie wyżej niż kosztorys. Strabag chce za prace ponad 5,2 miliona złotych. Z kolei Budromost - Starochowice niemal 5,4 miliona złotych. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji na to zadanie ma 4,2 miliona złotych. W najlepszym przypadku brakuje około 1 miliona złotych.

- Oferty są sprawdzane pod względem formalnym. Decyzje co do tego przetargu będą dopiero podejmowane - mówi Marek Ziółkowski z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Nie jest jednak tajemnicą, że budżet miasta jest bardzo napięty. Nie ma już z czego dokładać do kolejnych inwestycji. Umarzane były przetargi, w których brakowało kilkaset tysięcy, a co dopiero ponad 1 milion złotych.

Jak już pisaliśmy w planach jest poszerzenie ulicy Maratońskiej w rejonie skrzyżowania. Miasto jest już w posiadaniu działki wzdłuż granicy cmentarza. To potrzebne, bo budowane będą prawoskręty w ulicę Dębową, w obu kierunkach, i do cmentarza i w stronę ulicy Kosowskiej. Będą odcinki ścieżki rowerowej, chodniki. Przede wszystkim jednak ma tam być sygnalizacja świetlna. Dla pieszych będzie to tak zwana sygnalizacja wzbudzana, to znaczy, że będą wymuszali zmianę światła wciskając guzik.

Na prace Radom trzymał 2 miliony złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Resztę pieniędzy miasto znalazło w swoim budżecie, to między innymi pieniądze, które były zaplanowane na budowę wiaduktu w ciągu ulicy Lubelskiej, których w tym roku nie uda się wydać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto