MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Finał II edycji Konkursu Wiedzy o Historii Radomia o laur Dyrektora Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu. Oto laureaci

Barbara Koś
Barbara Koś
Konkurs budził wielkie emocje. Więcej na kolejnych zdjęciach
Konkurs budził wielkie emocje. Więcej na kolejnych zdjęciach Muzeum Malczewskiego Facebook
Znamy laureatów II edycji Konkursu Wiedzy o Historii Radomia "Zachować i wychować" o laur Dyrektora Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu. Finał konkursu odbył się w środę, 29 maja, w sala konferencyjna Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ulicy Kościuszki 5 A. Etap finałowy przebiegał w formule "1 z 10".

Znamy laureatów II edycji Konkursu Wiedzy o Historii Radomia "Zachować i wychować" o laur Dyrektora Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu

Zobacz galerię zdjęć z Konkursu Wiedzy o Historii Radomia

Etap finałowy otworzyli wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Rafał Rajkowski i dyrektor Muzeum, Leszek Ruszczyk.

Nad przygotowaniem i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała załoga z Muzeum Historii Radomia pod przewodnictwem Marcina Kępy. To Paweł Korba, Robert Czerwiec, Paweł Janus i Barbara Sieradzka.

- Wielkie gratulacje dla wszystkich finalistów za ogromną wiedzę, zaangażowanie i udowodnienie kolejny raz, że historia naszego miasta jest fascynująca i bogata - mówił do młodzieży dyrektor, Leszek Ruszczyk.

Przekazał wyrazy uznania i podziękowania dla nauczycieli i opiekunów za włożenie wysiłku w przygotowanie swoich podopiecznych i zachęcanie do zgłębiania meandrów historii Radomia.

Poza wiedzą, która jest nagrodą samą w sobie, zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci książek i sprzętu elektronicznego.

Oto laureaci - szkoły podstawowe:

  • 1. Karol Rozwadowski (Publiczna Szkoła Podstawowa numer 33 imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu, opiekun: Urszula Banatowska)
  • 2. Julian Stańczyk (Publiczna Szkoła Podstawowa numer 15 imienia Władysława Syrokomli, opiekun: Sabina Laskowska-Stanios)
  • 3. Szymon Karcz (Publiczna Szkoła Podstawowa numer 33 imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu, opiekun: Urszula Banatowska)

Szkoły ponadpodstawowe

  • 1. Piotr Siara (I Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika, opiekun: Sylwia Głowacka)
  • 2. Nikodem Żuk (Zespół Szkół Elektronicznych imienia Bohaterów Westerplatte, opiekun: Monika Adamczyk)
  • 3. Amelia Chachlowska (Szkoły imienia 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, opiekun: Sebastian Konopka)

Unikatowe statuetki-rzeźby autorstwa profesora Krzysztofa Nitscha otrzymały:

Publiczna Szkoła Podstawowa numer 33 imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz I Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika .

- Zapraszamy do kolejnej edycji wiemy, że już szykujecie się na ostrą rywalizację - pożegnali zwycięzców organizatorzy konkursu.

Celem konkursu jest odkrywanie i popularyzowanie historii Radomia jako „Małej Ojczyzny” oraz budowa własnej tożsamości, co jest kluczowym warunkiem rozwoju każdej społeczności. Edukacja historyczna jest bardzo ważna w procesie tworzenia społeczeństwa obywatelskiego, ponieważ znajomość historii miejsca, w którym przyszliśmy na świat, w którym żyjemy, uczymy się i pracujemy, buduje poczucie lokalnej tożsamości, buduje wspólnotę i dumę z naszego miasta.

Zobacz galerię zdjęć z Konkursu Wiedzy o Historii Radomia

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto