Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Firma Optimal chce zbudować blok mieszkalny na Michałowie w Radomiu. Wszystko zależy od decyzji radnych Rady Miasta

Janusz Petz
Janusz Petz
Tak ma wyglądać nowy blok na ulicy Wladysława Lokietka w Radomiu.
Tak ma wyglądać nowy blok na ulicy Wladysława Lokietka w Radomiu. Optimal
Firma Optimal chce zbudować na radomskim Michałowie blok mieszkalny, gdzie będzie 34 mieszkań. Wcześniej muszą zgodzić się na to radomscy radni, bo inwestor powołuje się na dobrodziejstwo ustawy zwanej „lex deweloper”.

Na ulicy Władysława Łokietka na radomskim Michałowie ma powstać nowy blok mieszkalny

Lex deweloper to potoczna nazwa ustawy z 5 lipca 2018 roku „o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących”. Ustawa ma z założenia ułatwiać pozyskiwanie terenów budowlanych i usprawnienie procesu wydawania decyzji administracyjnych. Ma więc przyspieszyć rozwój budownictwa mieszkaniowego oraz całej infrastruktury, nie tylko mieszkań, ale też dróg, przedszkoli, szkół, obiektów kulturalnych.

Najważniejszą regulacją jest możliwość budowania mieszkań i inwestycji towarzyszących niezależnie od tego czy istnieje plan zagospodarowania przestrzennego. Warunkiem jest jednak zgoda miejscowego samorządu. W Radomiu z dobrodziejstwa ustawy skorzystała między innymi spółdzielnia mieszkaniowa Nasz Dom, która buduje bloki przy ulicy Żeromskiego, albo miejska spółka RTBS Administrator realizująca dużą inwestycję przy ulicy Stasieckiego. Również dzięki ustawie i zgodzie radnych powstają bloki mieszkalne w miejscu, gdzie niegdyś było kino Odeon.

O taką samą zgodę wystąpiła firma Opimal, która na ulicy Władysława Łokietka planuje wybudować blok mieszkalny. Dla terenu planowanej inwestycji obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewidujący, że jest to teren rolniczej przestrzeni produkcyjnej. Wniosek dotyczy zmiany funkcji terenu i nadanie funkcji zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

Według załączonej koncepcji w budynku ma być 34 mieszkań. Ma być też tam na parterze od 4 do 6 lokali użytkowych. Inwestor informuje, że w sąsiedztwie inwestycji oraz w pasach drogowych przebiegają wszystkie sieci infrastruktury technicznej, niezbędne do zasilania projektowanego obiektu. Istnieje możliwość podłączenia inwestycji do sieci miejskich. Zgodnie z koncepcją przewiduje się 55 miejsc parkingowych, w tym 50 miejsc postojowych w garażu podziemnym na platformach niezależnych i 5 miejsc postojowych na terenie działki. Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, będzie miał 5 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną oraz płaski dach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto