Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jest koncepcja rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Nowoczesne sale dydaktyczne, w pełni wyposażone sale konferencyjne, w tym jedna na 200 osób, pomieszczenia biurowe i gospodarcze – tak ma wyglądać Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu po rozbudowie. Projekt jest już gotowy. Na jego przygotowanie samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 230 tysięcy złotych.

Jest koncepcja rozbudowy Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu

Według przygotowanej koncepcji rozbudowa obejmie dwie części. Pierwsza zakłada budowę trzykondygnacyjnego budynku po stronie południowej w miejscu parterowego internatu, który zostanie zburzony. Druga część inwestycji planowana jest po stronie zachodniej i dotyczy rozbudowy jednokondygnacyjnego segmentu biurowego o kolejne piętro.

Rozbudowa tej szkoły jest konieczna i do tego będziemy dążyli. To nie jest tylko kwestia stworzenia dodatkowego miejsca do nauki. Zależy nam, aby dzieciom było tu wygodnie, komfortowo, bezpiecznie, aby miały odpowiednie warunki do rozwoju zainteresowań i spędzania wolnego czasu. Przygotowanie projektu to duży krok na drodze do rozpoczęcia prac

- podkreślał wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Po rozbudowie jego powierzchnia zwiększy się o 655 metrów kwadratowych. Powstanie 8 sal dydaktycznych, które pomieszczą łącznie 50 dzieci, a także pomieszczenia socjalno-sanitarne, biurowe i gospodarcze. Wszystko po to, by podopieczni placówki czuli się tu dobrze.

W projekcie uwzględniono też dwie sale konferencyjne – na pierwszym piętrze dla 25 osób oraz na drugim piętrze mieszczącą nawet 200 osób. Każda z nich będzie miała własne zaplecze. Dodatkowo duża sala konferencyjna będzie wyposażona w urządzenia audiowizualne między innymi projektory multimedialne, ekrany, systemy nagłaśniające.

Jak zaznacza autor projektu Maciej Psyk, architektura, sposób wykończenia elewacji oraz gabaryty rozbudowy dostosowano do części istniejącej budynku.

Co ważne, obiekt będzie w całości dostosowany do użytku przez osoby o utrudnionym poruszaniu się, w tym też osoby na wózkach inwalidzkich. W projekcie dostęp z zewnątrz do obiektu znajduje się na poziomie otaczającego terenu, pomieszczenia ogólnodostępne znajdują się na jednym poziomie, nie posiadają progów ani uskoków w posadzce, a zastosowane drzwi w budynku posiadają szerokość w świetle ościeżnicy min.90 cm i nie mają progów. Będzie też dźwig osobowy dostępny z każdej kondygnacji

- mówił Maciej Psyk.

Zobacz zdjęcia w galerii poniżej:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto