Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs na dyrektora radomskiego Teatru Powszechnego. Zgłosiło się dwunastu kandydatów

Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga
Archiwum
Dwunastu kandydatów zgłosiło chęć szefowania radomskim Teatrem Powszechnym. Wszystko ma być jasne do końca tego miesiąca. Wtedy też upływa kadencja obecnego dyrektora.

- Wpłynęły oferty od dwunastu kandydatów. Ich nazwiska poznamy 20 sierpnia, gdy otworzymy oferty. Zakładamy, że do 30 sierpnia wszystko będzie jasne - tłumaczy Janusz Kalinowski z biura prasowego radomskiego magistratu.
Przypomnijmy, że to już drugi konkurs na dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu. Kadencja obecnego dyrektora radomskiego Teatru Powszechnego Zbigniewa Rybki upływa 31 sierpnia. Prezydent mógł przedłużyć jego kontrakt, ale się na to nie zdecydował.

Zapoznać się z wizją

W połowie kwietnie wiceprezydent miasta Karol Semik tłumaczył decyzję. Zwracał uwagę na to, że obecny dyrektor pozostaje na stanowisku od jedenastu lat. „To czas, po którym warto dokonać bilansu, który w mojej ocenie jest dobry, a jednocześnie zapoznać się z wizją na kolejne lata i poddać ją ocenie komisji konkursowej. Konkurs daje też możliwość zaprezentowania wielu różnych koncepcji przez osoby z całego kraju” - mówił Semik.

Pierwszy konkurs na nowego szefa placówki miasto ogłosiło w kwietniu tego roku. Zgłosiło się sześcioro kandydatów. Ale jak się później okazało, tylko dwoje z nich złożyło kompletne dokumenty i dotarło do ostatniego etapu postępowania konkursowego. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że tymi kandydatami byli wspomniany Rybka i Beata Kawka.

Jakie wymagania?

Drugi konkurs na dyrektora radomskiego teatru został ogłoszony 12 lipca. Od kandydatów Urząd Miejski oczekuje między innymi: minimum pięcioletniego doświadczenia zawodowego w pracy artystycznej związanej z teatrem, filmem lub telewizją, minimum trzyletniego doświadczenia w zarządzaniu w sferze kultury lub minimum takiego samego w reżyserii lub kierowaniu produkcją teatralną, filmową lub telewizyjną. Miasto wymaga też, by kandydaci znali przepisy prawne z zakresu funkcjonowania instytucji artystycznych i finansów publicznych oraz znali język obcy kongresowy w stopniu pozwalającym na prowadzenie kontaktów służbowych.

Zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej organizator powołuje komisję konkursową w składzie: trzech przedstawicieli organizatora, dwóch przedstawicieli ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, dwóch przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych i dwóch przedstawicieli stowarzyszeń zawodowych lub twórczych właściwych ze względu na zakres działania tej instytucji kultury.

Soleo w radomskim klubie Explosion . Zobacz zdjęcia

ZOBACZ TEŻ: FLESZ: co to jest ślad węglowy i jak wpływa na polską żywność?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto