Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Radomski szpital zaszczepił większość swojego personelu, przyjmuje zgłoszenia od pracowników innych placówek medycznych

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Mariusz Wielocha, ratownik medyczny Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego już zaszczepił się przeciw COVID-19. - Zrobiłem do dla siebie, ale też dla bezpieczeństwa innych - mówił Mariusz Wielocha.
Mariusz Wielocha, ratownik medyczny Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego już zaszczepił się przeciw COVID-19. - Zrobiłem do dla siebie, ale też dla bezpieczeństwa innych - mówił Mariusz Wielocha. radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego
Do 14 stycznia Radomski Szpital Specjalistyczny czeka na zgłoszenia pracowników i personelu placówek medycznych, którzy chcą przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. Pierwsza dawka preparatu jest wciąż podawana pracownikom i personelowi lecznicy oraz Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Radomski Szpital Specjalistyczny szczepienia swoich pracowników rozpoczął w 27 grudnia ubiegłego roku, jako jedna z pierwszych placówek w kraju.

- Szczepionkę przeciwko Covid - 19 przyjęło dotychczas około 2/3 personelu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, trwają też szczepienia personelu Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu - mówi Elżbieta Cieślak, zastępca dyrektora radomskiego pogotowia i rzecznik prasowy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

We wtorek 12 stycznia pierwszą dawkę szczepionki dostał między innymi Mariusz Wielocha, ratownik medyczny Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. - Zaszczepiłem się, by dbać nie tylko o siebie, ale też o innych, dzięki temu będziemy mogli nabrać odporności społecznej. Mogę zapewnić, że to nic nie boli- mówił Mariusz Wielocha. - Wszystkie osoby pracujące w służbie zdrowia są w szczególny sposób narażeni na kontakt z osobami zarażonymi. My w ciągu jednego dyżury jesteśmy u kilku osób, wśród nich mogą być osoby z koronawirusem. Choć pracujemy w kombinezonach, rękawiczkach i maskach to szczepienie jest dodatkowym zabezpieczeniem, barierą, która chroni nas przed zakażeniem - dodaje.

Lecznica przy ulicy Tochtermana jest tak zwanym szpitalem węzłowym, który zgodnie ze wskazaniami Ministerstwa Zdrowia realizuje program szczepień przeciw COVID-19 osób z priorytetowej grupy zero. To pracownicy placówek medycznych i aptek. Jak przypomina Elżbieta Cieślak do 14 stycznia zbierane są dane personelu, który chce się zaszczepić. Dane można przekazać za pośrednictwem formularza online znajdującego się na stronie internetowej szpitala.

Tych klubów i pubów w Radomiu już nie ma. Wspominamy 25 kultowych miejscówek

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto