Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Liceum Ogólnokształcące imienia Krzysztofa Baczyńskiego w Radomiu gotowe na przyjęcie nowych uczniów. Przedstawia ofertę edukacyjną

sok
archiwum szkoły
Nowoczesne metody nauczania, młoda, dobrze przygotowana kadra nauczycieli, dobre położenie szkoły - to jedne z wielu atutów VII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu. Szkoła już teraz jest gotowa na rekrutację na nowy rok szkolny.

Zwykle organizowano Dni Otwarte, by zachęcić absolwentów ósmych klas do odwiedzenia liceum, poznania oferty szkoły. Z powodu epidemii koronawirusa żadnych Dni Otwartych nie ma, ale na pewno będzie od 1 września nowy rok szkolny.

Lekcje od godziny 9 rano

VII LO imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomiu na pewno nie jest placówką typową, która powiela schematy. Na edukacyjnej mapie Radomia wyróżnia się nowatorskim podejściem do ucznia i metodyki, które wpływa na efektywność nauczania.

- W Baczyńskim na co dzień wykorzystujemy zdobycze neurodydaktyki. Ławki w sali ustawiliśmy w kształt litery U, a lekcje zaczynamy od godziny 9. W salach nie ma rozpraszaczy, na przykład zegarów. Stosujemy nowe strategie uczenia się i nauczania oparte na nowoczesnych metodach aktywnych, a także teorię inteligencji wielorakich, co służy indywidualizacji nauczania - mówi Michał Deja, dyrektor VII Liceum Ogólnokształcącego imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Szkoła działa od 25 lat, a od września 2017 roku ma nową siedzibę przy ulicy Warszawskiej 12. To naprzeciwko nowego sądu. Do liceum jest dobry dojazd. Po modernizacji sal lekcyjnych klasy są wyposażone w tablice multimedialne, a korytarze stały się przestrzenią nie tylko relaksu, ale miejscem eksponowania różnorodnych technik uczenia się i zapamiętywania. Na korytarzach są monitory informacyjne, prezentowane filmy edukacyjne, wyklejane informacje na schodach.

- Dzięki nowoczesnemu zapleczu, większość lekcji odbywa się z udziałem TIK, co motywuje uczniów do aktywnego uczestnictwa w nich. Nie zabraniamy uczniom korzystania z komórek, bowiem jak wykorzystać Kahoota czy Corinth? Szkoła w świecie 3.0 musi być nowoczesna i otwarta - dodaje dyrektor.

Trzy klasy od września

Liceum planuje uruchomienie trzech nowych klas od 1 września. Są to oddziały: humanistyczny, biologiczno-chemiczny i matematyczno-informatyczny.

Głównym czynnikiem wpływającym na postępowy charakter VII LO jest wprowadzenie i konsekwentne realizowanie tak zwanego „modelu dobrej lekcji”. Jego najważniejsze zasady to: jasne i czytelne formułowanie celów lekcji, stosowanie pełnej informacji zwrotnej, niwelowanie pasywnej postawy uczniów celem aktywnego kształtowanie kompetencji kluczowych, stwarzanie przestrzeni do zadawania pytań, ewaluacja pracy nauczyciela na koniec lekcji.

W VII LO wiele się dzieje, a to za sprawą nie tylko nauczycieli, którzy lubią swój zawód, a pasją do przedmiotu pragną zarazić wychowanków, ale także dzięki społeczności uczniowskiej - zaangażowanej, chętnej do działań pozalekcyjnych, a przede wszystkim życzliwie do siebie nastawionej.

- Młodzież tworząca VII LO tańczy zumbę na przerwach i czuje się w szkole bezpiecznie, co potwierdza w przeprowadzonych anonimowych ankietach. Pytamy o to corocznie i rodziców, i uczniów. Badanie ankietowe obejmują również kandydatów innych szkół, bowiem dla nich przygotowujemy ofertę edukacyjną i ciekawi jesteśmy, jak nas widzą inni - dodaje dyrektor VII Liceum Ogólnokształcącego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto