Oto najmłodsi laureaci Frajdy Rowerowej Młodzieżowego Domu Kultury. MDK Radom
Bogaty i pomysłowy Koncert Galowy Wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury pokazał, że dobiegający rok artystyczny w placówce przy ulicy Słowackiego 17 był udany.

Piątkowa impreza w sali koncertowej Radomskiej OrkiestryKameralnej pokazała, że uczeszczające na zajęcia artystyczne dzieci i starsi uczniowie zdobyli wiele nowych umiejętności a „podszlifowali” dotychczasowe. Pokaz podsumował rok nauki. Ale „Emdek” ma także inne jeszcze sukcesy.

Pajęczarki wciąż na topie

9 czerwca odbyły się w Baninie k. Gdańska Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Fitness Fit-Kids & Fitness Aerobic.„Pajęczarki” trenowane przez Annę Stawczyk, wywalczyły znowu czołowe miejsca. W kategorii duetów 8-11 lat I miejsce zdobyły Aleksandra Podsiadło i Zuzanna Rogala, w kategorii duet 11-14 lat I miejsce - Sandra Jagodzińska i Nikola Zakonek, a w kategorii duet od lat 15 - pierwsze miejsce zajęły Inga Kobyłecka i Martyna Antos.

Z kolei wśród „Formacji” pierwsze miejsce otrzymały Inga Kobyłecka, Martyna Antos i Aleksandra Podsiadło. Były jeszcze drugie i trzecie miejsca. Dalsze miejsca zajęły Oliwia Boniecka i Matylda Kosmala, Marcelina Sas i Weronika Skórzyńska, Zuzanna Rogala, Hanna Górka, Maria Górka, Wiktoria Maciąg, Kornelia Zgorzelak, Aleksandra Jesionek,Aleksandra Podsiadło, Aleksandra Jarmułowicz, Sandra Jagodzińska,Maria Podsiadła, Inga Kobyłecka, Martyna Antos, Hanna Biernacka i Matylda Kotowicz

Brawo! A nie był to przecież pierwszy tylko kolejny sukces tych utalentowanych akrobatek i ich opiekunki.
Śpiewała „Fermata”,

Popisali się i wokaliści, co pokazał „Koncert Studia Piosenki „Fermata” w Łaźni przy ulicy Żeromskiego 56.Wokaliści przygotowani przez Agnieszkę Dąbrowską, prezentowali piosenki polskie i zagraniczne w różnych stylach.
A podczas XII Gitarowego Hyde Parku wychowankowie koła gitarowego Marka Toma zagrali utwory popularne, ludowe, światowe hity gitarowe oraz standardy. ”Tężyznę ciała” pokazały zaś XV Zawody Gimnastyczne o Puchar Dyrektora MDK.

Brawo rowerzyści!

36. Radomska Emdekowska Frajda Rowerowa przyniosła laury miłośnikom tego sportu. Startowało aż 32 zawodników i zawodniczek. I miejsca zdobyli:Franciszek Siek, Zuzanna Warchoł, Iwo Sola, Piotr Prokopczyk, Katarzyna Szczęsna, Filip Zakrzewski, Nikodem Anasiak, Artur Kaczmarski i Paweł Kowalczyk. Wszystkim rowerzystom należą się oklaski.