Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mroźna noc w Radomskiem. Temperatura spadnie nawet do -20 stopni Celsjusza

tnt
ilustracja
ilustracja
Służby ostrzegają przed dużym mrozem. Alarmujmy policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu, pamiętajmy także o zwierzętach na podwórzach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje temperaturę minimalną w nocy z 6 na 7 stycznia od -20°C na wschodzie do -15°C na zachodzie województwa mazowieckiego. Temperatura maksymalna w dzień, 7 stycznia wyniesie od -14°C na wschodzie do -8°C na zachodzie. Temperatura minimalna w nocy z 7 na 8 stycznia wyniesie od -16°C na południu i wschodzie do -10°C na zachodzie.

SPRAWDŹ POGODĘ W REGIONIE RADOMSKIM
[podobne]
W związku z tym policja przypomina, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Grójcu, na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Najczęściej tacy ludzie, z powodu wypitego alkoholu, nie odczuwają zimna i dlatego są narażeni na śmierć. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na dwór będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, wywrócić i nie mieć siły się podnieść. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób nietrzeźwych podczas gdy na dworze panują niskie temperatury. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Na wychłodzenie organizmu są także szczególnie narażone osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Funkcjonariusze informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego, możemy również powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej.

W mroźne noce należy także pamiętać o zwierzętach, które pilnują podwórek. Zadbajmy o to, by psy miały dobrze ocieplone budy, i nie były uwiązane na łańcuchu. Wejście do budy dobrze jest zasłonić grubym kocem przybitym w ten sposób, by umożliwić psu swobodne wejście do środka. W miarę możliwości, warto także zapewnić psu nocleg w domu.

Zobacz także: Ciepły posiłek dla bezdomnych w Radomiu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto