MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na wiosnę ponownie ruszyły prace przy montażu nowych pawilonów na targowisku przy ulicy Śląskiej w Radomiu. Zobaczcie zdjęcia

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Na targowisku przy ulicy Śląskiej stoi większość nowych pawilonów, ale powstają kolejne.
Na targowisku przy ulicy Śląskiej stoi większość nowych pawilonów, ale powstają kolejne. Antoni Sokołowski
Zamiast straganów są nowoczesne pawilony - tak już w dużej części wygląda targowisko przy ulicy Śląskiej w Radomiu. Jeszcze nie wszystkie pawilony są zainstalowane, bo powstają kolejne. Inwestycja ma poprawić warunki do handlu. Kupcy chwalą nowe pawilony, bo są dużo ładniejsze, większe, a dach między pawilonami chroni też klientów przed deszczem, czy śniegiem.

Przebudowa targowiska przy Śląskiej w Radomiu

Targowisko przy Śląskiej jest doskonale znane radomianom. Od wielu lat kwietnie tu handel, a klienci zjeżdżają się tu na zakupy nie tylko z Ustronia i Glinic, ale i z centrum miasta, docierając na plac targowy, choćby pieszo przez teren dworca kolejowego.
Już w ubiegłym roku rozpoczęła się inwestycja, generalna przebudowa całego terenu. Bliżej hali „Feniks”, od strony ulicy Poznańskiej, stanęły nowe pawilony, duża część z nich już działa, a są prowadzone dalsze prace.

- Teraz nowe pawilony stawiane, bliżej ulicy Śląskiej. Niedługo klienci będą mogli tu przyjść na zakupy – mówi Aneta Włodarczyk-Małecka, wiceprezes FPHU Feniks.

Jak dodaje pani prezes, cały plan modernizacji placu został zaplanowany z myślą o klientach, by mogli kupować w lepszych warunkach. Z kolei kupcy mają lepsze warunki do handlu. Być może pojawia się też nowi najemcy pawilonów, co ma rozszerzyć ofertę handlową targowiska.

- Nowe pawilony mają przede wszystkim rozwijać handel. Jest też oczywiście ładniej, bezpieczniej, a to wszystko jest z korzyścią dla naszych kupców i klientów – dodaje wiceprezes.

W nowych pawilonach zainstalowali się kupcy z odzieżą, butami, ziołami, produktami spożywczymi, biżuterią. Aneta Włodarczyk-Małecka zaznacza, że już na targowisku widać większe ożywienie. Wraz z poprawą pogody na wiosnę przybyło kupców, także tych pod wiatami, gdzie sprzedają się głównie warzywa i owoce.

Przypomnijmy, że modernizacja targowiska rozpoczęła się niemal rok temu. W maju ubiegłego roku zostały zdemontowane dawne stragany od strony ulicy Poznańskiej. Działający w tym miejscu handlarze przenieśli się początkowo bliżej ulicy Śląskiej. Poza straganami wyburzone zostały stojące tu, prywatne domy. Cały teren po straganach i budynkach został wyrównany i ogrodzony. Na uporządkowanym terenie, w pierwszej kolejności, od strony ulicy Poznańskiej, stanęły estetyczne pawilony dla kupców. Znajdzie się tu ponad 50 miejsc dla kupców.

Targowisko przy Śląskiej chce w ten sposób zachęcić też kupców do większej obecności na placu targowym. Pawilony mają ściągnąć chętnych handlarzy. Jak ważne są inwestycje w okolicach ulicy Śląskiej przekonali się włodarze placu, gdy w 2018 roku spółka Feniks otworzyła targ warzywno-owocowy. Stanęły wtedy nowe, z daleka widoczne wysokie wiaty, przybyło kupców i klientów. Przybyło też handlarzy „koszyczkowych”, którzy teraz każdego dnia oferują warzywa i owoce. Podobny efekt ma być teraz, gdy zakończy się inwestycja z pawilonami.

Spółka też zamierza część tego terenu przeznaczyć na parking, bo obecnie sprawa parkowania samochody przy targowisku jest największym wyzwaniem dla zmotoryzowanych klientów. Bez dobrego parkingu nie można dziś efektywnie handlować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto