Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obrazy innej codzienności, nowa wystawa czynna w Łaźni przy ulicy Traugutta 31/33 w Radomiu

Barbara Koś
Barbara Koś
Prace budziły zaciekawienie. Więcej na kolejnych slajdach
Prace budziły zaciekawienie. Więcej na kolejnych slajdach Łaźnia facebook
Iwa Kruczkowska-Król „Obrazy innej codzienności” - to nowa wystawa, którą otwarto 24 listopada, w piątek, w Łaźni przy ulicy Traugutta 31/33.

Iwa Kruczkowska-Król „Obrazy innej codzienności” - nowa wystawa w Łaźni.

Wystawa, jak mówiła Iwa Kruczkowska-Król, składa się z dwóch części. Pierwsza z nich przedstawia obrazy, które są scenami rodzajowymi, opowiadają historię ludzi spotkanych podczas podróży, ludzi, którzy właśnie żyją w odmiennej rzeczywistości, która jest dla mnie ciekawa i fascynująca jak ich kultura, sztuka i obyczaje. To właśnie możliwość dotknięcia tej odmienności sprawia, że podróże są tak fascynujące, dają nam one możliwość spojrzenia na wszystko ze świeżością dziecka, które uczy się, patrzy, poznaje.
-Mam nadzieję, że także ta świeżość uczy nas tolerancji - mówiła artystka.

Właśnie tolerancji poświęcona jest druga cześć wystawy artystki, oparta o portrety. Te wizerunki czerpią wiele z fotografii podróżników i opowiadają one o jej zachwycie nad różnorodnością etniczną Afryki.

- Kładę tu duży nacisk na słowo różnorodność, która różnicuje grupy etniczne pod względem kultury, nie jakości. Różnorodność jest dla mnie czymś wyjątkowo ciekawym co sprawia,że świat nie jest nudny - tłumaczyła artystka.

Iwa Kruczkowska-Król - absolwentka Krakowskiej ASP, dyplom w 2004 r. z malarstwa sztalugowego z aneksem z tkaniny unikatowej.
Dyplom ze specjalności scenografia pod kierunkiem prof. Krystyny Zachwatowicz-Wajdy w 2004 r. W latach 2011- 2012 studia podyplomowe na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 2017 roku uzyskała tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od tego samego roku jest pracownikiem Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

W latach 2004-2020 uczestniczyła jako scenograf i kostiumograf w produkcji spektakli teatralnych, filmów fabularnych, etiud, teledysków, reklam oraz filmów edukacyjnych i videoartów. Zorganizowała ponad 30 wystaw indywidualnych i uczestniczyła w ponad 270 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą często będąc kuratorem tych wystaw.

Zobaczcie galerię zdjęć z otwarcia wystawy w radomskiej "Łaźni"

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto