MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Oni są po prostu wspaniali!- w Radomiu odbyła się XXVI Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych”

Barbara Koś
Barbara Koś
To była już 26. Gala Samorządowego Konkursu Nastolalatków ,,Ośmiu Wspaniałych”.
To była już 26. Gala Samorządowego Konkursu Nastolalatków ,,Ośmiu Wspaniałych”.
Oni są po prostu wspaniali!- w poniedziałek, 8 kwietnia, w Resursie Obywatelskiej odbyła się 26. Gala Samorządowego Konkursu Nastolalatków ,,Ośmiu Wspaniałych”.

W Resursie Obywatelskiej odbyła się 26. Gala Samorządowego Konkursu Nastolalatków ,,Ośmiu Wspaniałych”

W Konkursie udział wzięło 47 uczestników oraz dwie grupy.

Kapituła Konkursu przyznała dwa wyróżnienia oraz wybrała 16 Wspaniałych. Po 8 osób w każdej kategorii wiekowej.

Galę 26. Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych rozpoczął krótki koncert, w którym wystąpił Chór Campanella działający przy II Liceum Ogólnokształcącym imienia Marii Konopnickiej pod dyrekcją Marii Wrzesińskiej. Potem wszystkich uczestników Gali powitali Ewa Kamińska, wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu, które organizuje konkurs oraz prezes Stowarzyszenia Arka, ksiądz Andrzej Tuszyński.

Jak przypomniała Ewa Kamińska, akcja w Radomiu trwa już od 1999 roku - wtedy odbyła się pierwsza edycja konkursu.

- To znaczy - jest już 416 nagrodzonych ! Co pokazuje, jak wspaniałą w Radomiu mamy młodzież, Łamie to poglądy, że młodzi ludzie są aspołeczni, mało wrażliwi, obojętni na potrzeby innych. Wy niesiecie pomoc tam, gdzie ona jest potrzebna, dajecie siebie innemu człowiekowi. W tegorocznym konkursie udział wzięło 47 uczestników oraz 2 grupy. Kapituła Konkursu przyznała dwa wyróżnienia oraz wybrała 16 Wspaniałych. Po 8 osób w każdej kategorii wiekowej. I za to chcemy wam podziękować z całego serca - za wasze serca - mówiła Ewa Kamińska.

- Trwa dobro, które jest czynione w Radomiu. Mówi się, że Radom jest stolicą wolontariatu. To prawda. Nie wyobrażam sobie dziś Radomia bez wolontariatu - podkreślił ksiądz Andrzej Tuszyński.

Serdeczne słowa do młodzieży skierowała też Joanna Fabisiak prezes Fundacji Świat na Tak, która od 30 lat organizuje Konkurs Ośmiu Wspaniałych:

O tytuł wspaniałego w kategorii młodszej ubiegało się 12 kandydatów i dwa kluby.

Tytuł "Wspaniałego" otrzymali: Laura Miłosz, Filip Wołczyński, Franciszek Lipiński, Maja Kubiak, Wiktoria Mazur, Alicja Kaca, Aleksandra Figarska, Gabriela Tokarska oraz Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Bieniędzicach.

Filip Wołczyński jest wolontariuszem w Stowarzyszeniu imienia ojca Pio w Radomiu:

W kategorii starszej o tytuł wspaniałego ubiegało się 34 kandydatów. Laureatami konkursu 8 Wspaniałych zostali:Oliwia Kwiatkowska, Błażej Cieciora, Lena Duszyk, Wiktoria Nitek, Norbert Kobylański, Julia Hernik, Anna Franaszczyk i Aleksandra Chrobotowicz.

Wyróżnienie otrzymał także Mikołaj Maksymiuk.

Radom na etapie ogólnopolskim w Warszawie będzie reprezentowała Oliwia Kwiatkowska, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu. Jest wolontariuszką w Teatrze Powszechnym, w Arce, w której pomaga dzieciom w nauce i w schronisku dla zwierząt.

"Wspaniałym" gratulowała wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

-Radom potrafi dzielić się sercem i dobrem - mówiła Katarzyna Kalinowska. - Pamiętamy pomoc w pandemii, pomoc okazaną Ukrainie. Cieszymy się, że ta chęć pomocy i wrażliwość cechuje was, ludzi młodych. Dziękuję, gratuluję i życzę wam, by światło wrażliwości nigdy w was nie zgasło - powiedziała wiceprezydent Kalinowska.

Na zakończenie gali wystąpił zespół Nieprzewidywalni w składzie: Natalia Wilczek, Zuzanna Wojas i Marcel Dzięciołowski.

Zobacz galerię z konkursu "Ośmiu wspaniałych"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto