Włodzimierz Łyżwa
W meczu trzynastej kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia Kraków przegrała 1:2 z Radomiakiem Radom. Wydarzeniem tego meczu był 300 mecz Leandro Rossi w barwach Radomiaka. Pierwszy mecz rozegrał 25 marca 2012 roku w trzeciej lidze z Mazurem Karczew na stadionie przy ulicy Struga 63.

Cracovia Kraków - Radomiak Radom 1:2(0:1)
Bramki: 0:1 Karol Angielski 25 z karnego, 1:1 Filip Piszczek 71, 1:2 Artur Bogusz 90+5.
Cracovia: Hrosso – Rapa, Rodin, Jugas, Pestka – Sadiković (46. F. Piszczek) – Hanca (C), Hebo Rasmussen (46. Loshaj), Lusiusz (65. Myszor), Rakoczy (78. Luis Rocha) – van Amersfoort.
Radomiak: Majchrowicz – Jakubik, Rossi, Cichocki, D. Abramowicz – Leandro Pereira (C) (75. Rondón), Kaput, Nascimento (75. Karwot), L. Machado (82. Bogusz) – Angielski (90+1 Sokół), Maurides (74. Radecki).
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)

Fantastyczny mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Dariusza Banasika. Trzy punkty pojechały do Radomia.
W ostatniej akcji meczu, Mateusz Radecki wrzucił piłkę na pole karne, gdzie Artur Bogusz strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.
- Dziękuję piłkarzom za grę i zwycięstwo, kibicom za doping - mówił po meczu Dariusz Banasik, szkoleniowiec Radomiaka.

W 25 minucie za faul na Luisie Machado, arbiter Szymon Marciniak podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Karol Angielski i pokonał bramkarza gospodarzy. Radomiak w pierwszej połowie miał wiele okazji do podwyższenia prowadzenia, a mieli je Karol Angielski, Maurides Junior, Luis Machado.

Druga połowa to dominacja Cracovii, ale gola gospodarze zdobyli dopiero w 71 minucie. Gospodarze wykonywali rzut rożny i strzałem głową Filipa Majchrowicza pokonał Filip Piszczek.