Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, Lech - Radomiak.
Fragment meczu, Lech - Radomiak. Adam Jastrzębowski
W meczu pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy, Lech Poznań bezbramkowo zremisował z Radomiakiem Radom. Radomiaka w Poznaniu dopingowała około 700 osobowa grupa fanów zielonych.

Lech Poznań - Radomiak Radom 0:0
Lech: van der Hart – Pereira, Salamon, Šatka, Douglas (74 Sobiech), Karlstrom, Tiba, Skóraś, Amaral (66 Ramirez), Kamiński, Ishak.
Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, Cichocki, Silva, Abramowicz, Kozak (75 Rondon), Kaput, Nascimento, Radecki (85 Karwot), Machado (35 Leandro), Angielski (85 Sokół).
Żółte kartki: Machado (Radomiak), Salamon (Lech)
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)

Bez respektu i ogromną wolą walki przystąpili do meczy pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy podopieczni trenera Dariusza banasika, piłkarze Radomiaka.
To po 36 latach pierwszy mecz Radomiaka w elicie.

Fantastyczna pierwsza połowa meczu. Lech dwa razy posłał piłki do siatki, ale arbiter tych goli nie uznał, bo gracze gospodarzy byli na pozycjach spalonych. W 5 minucie Salamon i w 26 Ishak.
Bohaterem pierwszych 49 minut (cztery minuty były doliczone) był Filip Majchrowicz, bramkarz Radomiaka.
W 28 minucie obronił strzał Kamińskiego, w 42 minucie Ishaka, a w 47 minucie po strzale Ishaka piłka trafiła w poprzeczkę.
Radomiak też miał swoje szanse, w 23 minucie po zagraniu Filipe Nascimento do Luisa Machado, ten ostatni trafił piłką w poprzeczkę.
W 35 minucie Portugalczyk Machado musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji stawu skokowego.
W 47 minucie, Karol Angielski z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. To była akcja bramkowa.
W 68 minucie strzał Tiby obronił pewnie bramkarz Radomiaka.
Mecz Lecha z Radomiakiem z wysokości trybun oglądał Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski.