PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Radomiak Radom 2:2. Dwa gole Brazylijczyka Mauridesa Juniora (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Włodzimierz Łyżwa
W zaległym meczu czwartej kolejki PKO BP Ekstraklasy, Raków Częstochowa zremisował 2:2 z Radomiakiem Radom.

Raków Częstochowa - Radomiak Radom 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Ivi Lopez 4 z karnego, 1:1 Maurides Junior 23, 1:2 Maurides Junior 72, 2:2 Sebastian Musiolik 78
Raków: Trelowski - Tudor, Petrasek, Niewulis, Papanikolaou, Wdowiak, Gwilia, Poletanović (72 Sapała), Ivi, Gutkovskis (72 Arak), Musiolik.
Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, Raphael, Cichocki, Abramowicz - Kaput, Nascimento - Leandro (85 Matos), Karwot (61 Radecki), Machado (61 Kozak) - Maurides (85 Angielski).
Sędziował: Damian Kos (Wejherowo)

Raków Częstochowa - Radomiak Radom. Zapis transmisji LIVE

Wicemistrz Polski - Raków Częstochowa kontra beniaminek ekstraklasy - Radomiak Radom. Kolejna niespodzianka w wykonaniu podopiecznych trenera Dariusza Banasika. Wielkie brawa dla Radomiaka w tym meczu.

Dariusz Banasik, trener Radomiaka w porównaniu do ostatniego przegranego meczu 0:1 ze Stalą w Mielcu nie dokonał żadnych zmian w linii obrony i na pozycji bramkarza. W ofensywie zdecydował się na dwie korekty. Za Karola Angielskiego jako napastnik zagrał Maurides Junior, a jako ofensywny pomocnik za Miłosza Kozaka - Meik Karwot.
W ogóle do Częstochowy na mecz nie pojechali obrońca Artur Bogusz i napastnik Mario Rondon. Obaj zgłosili urazy.

Z rzutu karnego
Fatalnie zaczął się mecz dla Radomiaka. Zdaniem arbitra za pomocą VARU Leandro Rossi zagrał piłkę ręką w polu karnym i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Ivi Lopez. Radomiak szybko wstał po tym ciosie i w 23 minucie radomianie wyrównali. Damian Jakubik wrzucił piłkę w pole karne, gdzie strzałem głową bramkarza Rakowa pokonał Maurides Junior.
Dalsze minuty meczu, to bardzo dobra naszego bramkarza Filipa Majchrowicza.
Fantastyczna kontra
Druga połowa zaczęła się od ataków gospodarzy i fantastycznej postawie w bramce Filipa Majchrowicza. Bronił jak w transie. W 72 minucie Radomiak wyszedł z kontrą, która zakończyła się zdobyciem bramki przez Mauridesa Juniora. Piłkę przejął Miłosz Kozak zagrał do Mateusza Radeckiego, którego strzał wprost pod nogi Mauridesa Juniora wybił bramkarza Rakowa, a Brazylijczyk skierował futbolówkę do siatki.
W 78 minucie po strzale głową Sebastian Musiolik pokonał naszego bramkarza.

W sobotę w Termaliką Nieciecza
W sobotę, 2 października już kolejne emocje z udziałem Radomiaka. Na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 zieloni zagrają z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Początek tego meczu o godzinie 12.30.