Plusy i minusy pracy w Radomiu

Materiał informacyjny GOWORK.PL
Stopa bezrobocia w Radomiu zdecydowanie nie napawa optymizmem, wynosząc aż 9,3%, co stanowi wynik niemal dwukrotnie wyższy od średniej ogólnopolskiej. Biorąc jednak pod uwagę listę zawodów deficytowych, trzeba przyznać, że choć sytuacja nie jest kolorowa, to pracę w Radomiu można zdobyć – a patrząc na warunki zatrudnienia, trzeba również dodać, że pracą w Radomiu można się cieszyć.

Czym charakteryzuje się radomski rynek pracy? W jakich zawodach warto szukać stabilnej pracy? Na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć pracownicy? Gdzie najlepiej szukać godnych uwagi ofert? Na te i inne pytania, postaramy się odpowiedzieć w niniejszym materiale.

Rynek pracy w Radomiu – gdzie warto tu pracować?

Choć stopa bezrobocia w Radomiu jest dość wysoka, to Twoje szanse na zdobycie stabilnego, dobrze płatnego zatrudnienia, wcale nie są przekreślone. Świadczy o tym przede wszystkim lista zawodów deficytowych, niemalże tradycyjnie otwierana przez branżę transportową (wraz z logistyką i spedycją). Pracę bez problemu znajdzie tu dostawca, magazynier, kierowca autobusu, czy kierowca C+E (również kierowca międzynarodowy). Siłą rzeczy, na stabilną pracę może więc liczyć także mechanik samochodowy.

Dużym popytem na nowych pracowników cieszy się także branża budowlana, wśród której lista zawodów deficytowych jest dość długa. Wymienić należy przede wszystkim takie profesje jak: betoniarz, brukarz, zbrojarz, cieśla, elektryk, spawacz, monter i operator maszyn, czy po prostu pracownik fizyczny.

Wśród pozostałych sektorów, takich, jak handel, usługi, gastronomia czy produkcja, możemy mówić o względnej równowadze popytu i podaży, więc liczba ofert w tym zakresie będzie mniejsza. Poszukiwani do pracy są także przedstawiciele branży edukacyjnej (przede wszystkim nauczyciele przedmiotów zawodowych) oraz służby zdrowia – lekarze, pielęgniarki, psycholodzy czy psychoterapeuci. W sektorze finansowym z kolei, pracę znajdzie przede wszystkim samodzielny księgowy i pracownik banku.

Na szczególną uwagę zasługuje branża IT, która charakteryzuje się wyjątkowo dynamicznym rozwojem na terenie całego kraju. W jej ramach, pracę w Radomiu może zdobyć przede wszystkim programista, grafik komputerowy, front-end developer, analityk IT czy administrator baz danych. W pewnym stopniu z IT skorelowany jest marketing, zatem jeżeli szukasz pracy jako copywriter czy specjalista ds. SEO, to możesz być o nią spokojny.

Plusy i minusy pracy w Radomiu, czyli na co mogą liczyć pracownicy?

Zgodnie z popularnym porzekadłem, „nie ma róży bez kolców” – choć wiele czynników przemawia na korzyść podejmowania zatrudnienia w Radomiu, to jednak nadal zauważyć możemy pewne minusy. Najbardziej oczywistym z nich jest oczywiście dość wysoka stopa bezrobocia, która powoduje umniejszenie ilości ofert pracy w niektórych sektorach – trzeba się będzie nierzadko wykazać cierpliwością by zdobyć pożądaną posadę.

Innym z minusów mogą być umowy cywilnoprawne zastępujące gdzieniegdzie umowy o pracę, choć problem ten dotyczy głównie mało wymagających prac fizycznych czy ofert proponowanych przez agencje zatrudnienia tymczasowego. Jeśli zaś chodzi o płace, to mieszkańcy Radomia z dumą mówić mogą o zauważalnych podwyżkach w skali r/r.

Wśród plusów wymienić można jeszcze fakt, że coraz większa ilość pracodawców skłania się ku temu, by oferować osobom przez siebie zatrudnianym najrozmaitsze benefity pozapłacowe, które docelowo zwiększyć mają ich efektywność i poczucie przynależności do firmowych struktur. Wśród najważniejszych benefitów tego rodzaju znajdziemy prywatną opiekę medyczną, bogatą ofertę systemów kafeteryjnych, czy rozmaite kursy i szkolenia, podnoszące kwalifikacje pracowników.

Gdzie najszybciej znajdziesz pracę w Radomiu?

Jeżeli zależy Ci na tym, by szybko zdobyć pracę w Radomiu, to powinieneś natychmiast skorzystać z oferty przygotowanej przez GoWork.pl. To właśnie na serwisach ogłoszeniowych tego rodzaju znajdziesz najnowsze, najlepiej płatne oferty pracy, wywodzące się z najrozmaitszych dziedzin.
Jeśli chcesz, możesz także udać się do powiatowego urzędu pracy, skorzystać z uprzejmości agencji zatrudnienia tymczasowego, czy nawet osobiście wybrać się do docelowego zakładu pracy i w nim złożyć swoje CV. Niemniej, żadna z tych opcji nie będzie tak efektywna, jak pierwsza z opisanych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto