Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poseł Konrad Frysztak pyta, co z odbudową dawnej siedziby Fabryki Broni w Radomiu

Janusz Petz
Poseł Konrad Frysztak przyniósł na konferencję prasową zdjęcie ważnych polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy w 2018 roku zapowiadali wielką inwestycję rewitalizacji historycznej siedziby Fabryki Broni.
Poseł Konrad Frysztak przyniósł na konferencję prasową zdjęcie ważnych polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy w 2018 roku zapowiadali wielką inwestycję rewitalizacji historycznej siedziby Fabryki Broni. Tadeusz Klocek
Agencja Rozwoju Przemysłu wstrzymała procedurę związaną z uzyskiwaniem zezwoleń na gruntowną modernizację historycznej siedziby Fabryki Broni. Poseł Konrad Frysztak pyta co dalej z jednym z ważniejszych budynków w mieście oraz chce się dowiedzieć ile już wydano pieniędzy na przedsięwzięcie, które – wiele na to wskazuje – nie będzie na razie kontynuowane.

Poseł Konrad Frysztak przyniósł na konferencję prasową zdjęcie z jesieni 2018 roku, na którym przed budynkiem Fabryki Broni stoją posłowie Andrzej Kosztowniak i Anna Kwiecień, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, ówczesny kandydat na prezydenta Radomia z listy Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Skurkiewicz oraz obecna wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Zdjęcie zrobiono po konferencji, na której ważni politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli świetlaną przyszłość budynku Fabryki Broni oraz mówili o projekcie rządowym przewidującym rewitalizacje w Polsce obiektów poprzemysłowych pod nazwą „Fabryka”, w którym pierwszą i sztandarową inwestycją było przywrócenie dawnego blasku obiektowi w Radomiu.

– Te osoby mówiły, jak ważny jest projekt Fabryka dla funkcjonowania naszego miasta, bo miały powstać dodatkowe miejsca pracy. Wtedy politycy Prawa i Sprawiedliwości składali konkretne obietnice z upoważnienia polskiego rządu – podkreślał Konrad Frysztak.

Poseł poinformował, że z posiadanych przez niego dokumentów wynika, iż na wniosek Agencji Rozwoju Przemysłu umorzono procedurę wydawania przez Urząd Miejski w Radomiu pozwolenia na budową.

9 marca 2020 roku do Urzędu Miejskiego w Radomiu wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę wraz z dokumentacją projektową. Następnie 19 marca wydział architektury wezwała pełnomocnika i inwestora Agencji Rozwoju Przemysłu do uzupełnienia braków formalnych, które wniosek posiadał. – W normalnych okolicznościach inwestor składa wyjaśnienia, poprawia błędy, składa wniosek raz jeszcze wniosek i wtedy jest on procedowany dalej – wyjaśniał poseł Koalicji Obywatelskiej. Ale w tym przypadku 28 kwietnia tego roku pojawił się wniosek o umorzenie postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę i wycofanie dokumentacji projektowej.

– 28 kwietnia Agencja Rozwoju Przemysłu poddaje się i wycofuje się z dalszego procedowania tej sprawy. 30 kwietnia Urząd Miejski w Radomiu oddaje dokumentację projektową inwestorowi – mówił Frysztak. Poseł zapowiedział, że w związku z tą sytuacją składa interpelację poselską i rozważą kontrolę poselską w Agencji Rozwoju Przemysłu.

Zapyta, dlaczego został złożony wniosek o umorzenie postępowania. Chce się też dowiedzieć, jak wygląda sytuacja w sprawie realizacji projektu w całym kraju. Interesuje go, czy agencja posiada jeszcze pieniądze na realizację całego projektu, a także jakie koszty zostały poniesione w związku z przygotowaniem projektu dokumentacji budowlanej i innymi działaniami w tej sprawie.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Poseł Konrad Frysztak pyta, co z odbudową dawnej siedziby Fabryki Broni w Radomiu - Echo Dnia Radomskie

Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto