Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej i Patriotycznej. Swój talent wokalny zaprezentowało wielu uczniów z naszego regionu

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Festiwal odbywał się w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu
Festiwal odbywał się w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu Aleksandra Szymańska
W piątek, 8 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury imienia Heleny Stadnickiej w Radomiu odbył się XX Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej i Patriotycznej. Swój talent wokalny zaprezentowało wielu uczniów z naszego regionu.

XX Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej i Patriotycznej. Swój talent wokalny zaprezentowało wielu uczniów z naszego regionu

Podczas festiwalu na scenie pojawili się uczniowie szkół z naszego regionu, prezentując swoje umiejętności wokalne. Nie zabrakło oczywiście uczniów z Radomia, ale też Wierzbicy, Lesiowa, Bardzic czy Makowca. Uczestnicy występowali solo, jak i w duetach oraz grupach. Jury oceniało następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja, aranżacja piosenki, walory artystyczne, wokalne i dykcja.

Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. W części pierwszej występowały osoby śpiewające pieśni i piosenki patriotyczne. Widownia mogła usłyszeć utwory, takie jak: "Rozkwitały pąki białych róż", "Szara piechota" czy "Dziewczyna z granatem w ręce". W drugiej części festiwalu odbyły się występy uczestników prezentujących piosenki turystyczne. Wśród nich znalazły się, między innymi: "Stokrotka", "Wieje wiatr" czy "Opadły mgły".

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Radomski - Waldemar Trelka.

Organizatorami festiwalu był Oddział Mazowiecki PTSM "Ziemia Radomska", a współorganizatorami Publiczna Szkoła Podstawowa w Makowcu, Młodzieżowy Dom Kultury imienia Heleny Stadnickiej w Radomiu oraz Starostwo Powiatowe w Radomiu.

Zobacz zdjęcia:

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto