Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Próbna matura 2024 z języka polskiego. W Radomiu uczniowie mieli podejście do egzaminu dojrzałości

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
- Warto sprawdzić już na początku roku szkolnego, jak może wyglądać język polski  na maturze w maju – mówili uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego w Radomiu.
- Warto sprawdzić już na początku roku szkolnego, jak może wyglądać język polski na maturze w maju – mówili uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego w Radomiu. Antoni Sokołowski
- Może będzie analiza Pieśni nad Pieśniami, a może coś z lektury: „Wesele”, albo „Lalka” - zgadywali uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego w Radomiu. W środę 6 grudnia maturzyści z tej szkoły, podobnie jak uczniowie innych szkół w Radomiu i regionie, zasiedli do próbnej matury z języka polskiego.

Próbny egzamin w Radomiu, matura z języka polskiego

Język polski na poziomie podstawowym może sprawić kłopot maturzystom na majowym egzaminie dojrzałości. Dlatego próbny egzamin na początku grudnia, na pięć miesięcy przed prawdziwym egzaminem, ma sprawdzić stan wiedzy uczniów. Jest to także test sprawdzający egzamin w nowej formule.

- Trudno teraz się spodziewać, czy pytania będą łatwe, czy trudne. Wiadomo, ze trzeba będzie do arkuszy wpisywać więcej treści. Dłuższy jest też sam egzamin, trwa cztery godziny – mówił Piotr, jeden z maturzystów.

Arkusz pytań i odpowiedzi:

To pierwsza matura do której podchodzą uczniowie w tym roku szkolnym. Maturzyści nie chodzili do gimnazjów, naukę w liceach i technikach rozpoczęli od razu po szkole podstawowej.

- W naszej szkole mamy cztery klasy maturalne, egzamin będzie zdawać w maju ponad 50 osób. Ważne jest, by teraz każdy uczeń zapoznał się z dokładnymi wymaganiami i przykładowymi arkuszami. Te przecież zostały przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną – mówi Wiktor Karoń, dyrektor X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego w Radomiu.

Nauczyciele w tym liceum dodawali, że starają się pomagać każdemu uczniowi i uczennicy, każdemu maturzyście, by jak najlepiej przygotować wszystkich do majowych egzaminów.

- Egzamin z języka polskiego jest obowiązkowy na maturze i trzeba go zdać jak najlepiej. Warto więc na początku zorientować się, jaki materiał jest do przerobienia. To już jest kolejny nasz sprawdzian do matury w naszej szkole, bo mieliśmy taki próbny egzamin we wrześniu i w listopadzie – dodają nauczyciele.

Próbna matura z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się w środę 6 grudnia o godzinie 9.00 i trwa 240 minut. Próbny egzamin z polskiego nie jest obowiązkowy. Szkoły mogą do niej przystąpić lub nie.

W czwartek 7 grudnia, drugi dzień próbnych matur. O godzinie 9.00 ruszy matematyka na poziomie podstawowym (180 minut). Z kolei 8 grudnia, w piątek, godzina 9.00 – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym, do wyboru: język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, język włoski (120 minut).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto