Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Próbna matura z języka polskiego w Radomiu. Uczniowie mieli podejście do egzaminu w nowej formule. Zobaczcie zdjęcia

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
- Warto sprawdzić, jak może wyglądać język polski  na maturze w maju – mówili uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego w Radomiu.
- Warto sprawdzić, jak może wyglądać język polski na maturze w maju – mówili uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego w Radomiu. Antoni Sokołowski
- Może będzie analiza wiersza, a może coś z lektury: „Pan Tadeusz”, albo „Lalka” - zgadywali uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego w Radomiu. W poniedziałek 12 grudnia maturzyści z tej szkoły, podobnie jak uczniowie innych szkół w Radomiu i regionie, zasiedli do próbnej matury z języka polskiego.

Próbny egzamin w Radomiu do matury w nowej formule

Język polski na poziomie podstawowym może sprawić kłopot maturzystom na majowym egzaminie dojrzałości. Egzamin ma sprawdzić stan wiedzy uczniów, ale przede wszystkim jest to egzamin w nowej formule. - Trudno teraz się spodziewać, czy pytania będą łatwe, czy trudne. Wiadomo, ze trzeba będzie do arkuszy wpisywać więcej treści. Dłuższy jest też sam egzamin, trwa cztery godziny – mówił Wiktor, jeden z maturzystów. To pierwsza matura do której podchodzą uczniowie, którzy nie chodzili do gimnazjów. Naukę w liceach rozpoczęli od razu po szkole podstawowej.

Chcesz wiedzieć jak Ci poszło? Sprawdź!

- Trzeba pamiętać, że tegoroczny egzamin dojrzałości, w maju, zostanie przeprowadzony w nowej formule. Dlatego ważne jest, by każdy uczeń zapoznał się z dokładnymi wymaganiami i przykładowymi arkuszami. Te przecież zostały przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną – mówi Wiktor Karoń, dyrektor X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego w Radomiu.

Nauczyciele w tym liceum dodawali, że starają się pomagać każdemu uczniowi i uczennicy, każdemu maturzyście, by jak najlepiej przygotować wszystkich do majowych egzaminów.

- Egzamin z języka polskiego jest obowiązkowy na maturze i trzeba go zdać jak najlepiej. Warto więc na początku zorientować się, jaki materiał jest do przerobienia. To już jest kolejny nasz sprawdzian do matury w naszej szkole, bo mieliśmy taki próbny egzamin we wrześniu i w listopadzie – mówi Luiza Ciepielak – Treter, polonistka w X Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu.

Próbna matura z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się w poniedziałek 12 grudnia o godzinie 9.00 i trwa 240 minut. Nowością na maturze 2023 z języka polskiego jest brak możliwości korzystania ze słowników. Próbny egzamin z polskiego nie jest obowiązkowy. Szkoły mogą do niej przystąpić lub nie.

We wtorek 13 grudnia, drugi dzień próbnych matur, z języka angielskiego. W środę – matematyka.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto