MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ulicy Warszawskiej w Radomiu. Dzięki inwestycji ma być bardziej bezpieczna dla pieszych, rowerzystów i ruchu lokalnego

Janusz Petz
Janusz Petz
- Przypomnę, że to inwestycja, na realizację której mamy przyznane 76 milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - powiedział Radosław Witkowski.
- Przypomnę, że to inwestycja, na realizację której mamy przyznane 76 milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - powiedział Radosław Witkowski. Urząd miejski w radomiu
Jest już gotowa nowa koncepcja przebudowy ulicy Warszawskiej. Ma być to przede wszystkim bezpieczna ulica dla pieszych, ruchu lokalnego i rowerzystów.

Koncepcja przebudowy ulicy Warszawskiej

- Chcemy, by Warszawska była ulicą przyjazną, a jednocześnie, aby spełniała swoją gospodarczą rolę. To droga, która będzie m.in. obsługiwała powstającą dzielnicę gospodarczą na Wincentowie - mówił podczas konferencji prasowej przy ulicy Warszawskiej Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Zgodnie z koncepcją na skrzyżowaniach z ulicami: Janiszewską, Klwatecką, Barlickiego i Kasztelańską, Witosa i Juranda oraz Grobickiego bezpieczną komunikację będą zapewniały sygnalizacje świetlne umożliwiające kierowcom jazdę w dowolnym kierunku. Z kolei na skrzyżowaniu z ulicą Aleksandrowicza jest planowana budowa ronda z czterema wlotami. W każdym z tych miejsc powstaną także bezpieczne przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe. Ponadto na całej długości ulicy Warszawskiej powstaną drogi odbarczające obsługujące ruch lokalny, a także chodniki i drogi dla rowerów lub ciągi pieszo-rowerowe. Powstanie też odwodnienie i zostanie zamontowane nowe oświetlenie.

Koncepcja zakłada również, że wloty ulic Trzebińskiego, Gombrowicza, Christianiego, Kurdwanów, Kudły i Malawskiego zostaną połączone z drogą odbarczającą zapewniając obsługę komunikacyjną w obu kierunkach. Ulica po przebudowie ma kompleksowo obsługiwać rozwijające się pobliskie tereny. Temu ma służyć na przykład przebudowa skrzyżowań z Janiszewską czy Klwatecką, z których obecnie można wyjechać tylko w prawo. Po zmianach obsługiwane będą wszystkie możliwe relacje.

Konsultacje i rachunki

Przebudowa ulicy Warszawskiej będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Przetarg zostanie ogłoszony na przełomie kwietnia i maja. - W pracach nad nową koncepcją wzięliśmy pod uwagę znaczą część propozycji zgłoszonych w trakcie konsultacji. Oczywiście nie mogliśmy uwzględnić wszystkich, bo część wzajemnie się wykluczała, ale staraliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i przedsiębiorców prowadzących w tym rejonie działalność gospodarczą - powiedział Radosław Witkowski przypominając, że na realizację inwestycji przyznano 76 milionów złotych z Polskiego Ładu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piknik motocyklowy w Zduńskiej Woli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto