Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Punkt Pomocy Ukrainie w Radomiu został przekazany pod opiekę Związku Harcerstwa Polskiego. Zobacz zdjęcia z konferencji

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Uczestnicy konferencji prasowej w sprawie przekazania Punktu Pomocy Ukrainie w Radomiu Związkowi Harcerstwa Polskiego. Więcej na kolejnych slajdach.
Uczestnicy konferencji prasowej w sprawie przekazania Punktu Pomocy Ukrainie w Radomiu Związkowi Harcerstwa Polskiego. Więcej na kolejnych slajdach. Aleksandra Szymańska
W czwartek, 17 listopada w Nowym Ratuszu w Radomiu odbyła się konferencja prasowa w sprawie oficjalnego przekazania prowadzenia Punktu Pomocy Ukrainie Związkowi Harcerstwa Polskiego. Jednocześnie podsumowano dotychczasowe akcje pomocowe i podjęte inicjatywy.

Punkt Pomocy Ukrainie w Radomiu trafił pod opiekę Związku Harcerstwa Polskiego

Punkt Pomocy Ukrainie, który mieścił się przez dłuższy okres czasu w Kamienicy Deskurów, na radomskim rynku, działa obecnie w budynku przy ulicy Wernera 8A. W punkcie wciąż przyjmowane są, między innymi: leki, kosmetyki i środki czystości, pościel, woda i żywność, odzież oraz środki opatrunkowe.

W konferencji na ten temat wzięli udział: zastępca prezydenta Radomia - Mateusz Tyczyński, wicemarszałek województwa mazowieckiego - Rafał Rajkowski oraz przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Caritasu i Polskiego Czerwonego Krzyża.

- Wszyscy działają z potrzeby serca i bez tych ludzi, którzy tu stoją nie byłoby to możliwe. Wyjmując jedną cegiełkę z tego muru, to zapewniam państwa, że on by się przynajmniej zachwiał, jeśli nie zawalił. Wszyscy, którzy tu są, są absolutnie równie ważni

- mówił Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta miasta Radomia.

Obecni na konferencji podsumowali dotychczasowe inicjatywy radomskiego punktu działającego na rzecz Ukrainy. Udało się zebrać mnóstwo rzeczy, pomóc wielu ludziom w znalezieniu mieszkania, przygotować 20 tysięcy paczek z najpotrzebniejszymi rzeczami, wydawać gorące posiłki, stworzyć ponad 2 tysiące apteczek (750 powstało w Radomiu), zorganizować wyprawki do szkoły dla dzieci, a także wysłać aż 70 transportów do Ukrainy z najpotrzebniejszymi produktami. Wszystkie działania były bardzo różne i wynikały z potrzeb, które tworzyła na bieżąco panująca sytuacja.

- Warto też powiedzieć, że nasz punkt pomocy działał, między innymi też dzięki temu, że trafiały tutaj transporty pomocowe z wielu krajów Europy, ale także zza oceanu. To też dowód na to, że ta pomoc była dobrze zorganizowana i że wypracowaliśmy sobie wspólnie zaufanie. Bez tego naprawdę byłoby nam dużo trudniej. Patrzymy do przodu, bo przed nami jeszcze wiele zadań

- dodał Mateusz Tyczyński.

Na dalsze zadania oraz podejmowanie nowych inicjatyw, Związek Harcerstwa Polskiego czeka z pełną gotowością. Radomski Punkt Pomocy Ukrainie "przejęli" z pełną świadomością i chętnie czekają na kolejne wyzwania.

- To wszystko, co możemy zrobić dla naszych gości z Ukrainy to staramy się robić. Staramy się być solidnym i rzetelnym partnerem. Dziękuję za to zaufanie

- mówił przedstawiciel ze Związku Harcerstwa Polskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto