Polecamy

Ktoś podpalił do niedawna zamieszkały, a już opuszczony przez rodzinę dom przy ulicy Żakowickiej © Antoni Sokołowski
[1/20]

Radom. Pożar pustostanu przy ulicy Żakowickiej, niedaleko budowy trasy NS

Ktoś podpalił do niedawna zamieszkały, a już opuszczony przez rodzinę dom przy ulicy Żakowickiej. Strażacy ugasili ogień, a dom trzeba rozebrać, bo znajduje się on na terenie budowy trasy szybkiego ruchu.

Do pożaru pustostanu doszło wieczorem w Wielkanocny Poniedziałek. Strażacy szybko zjawili się na miejscu i ugasili ogień. Wszystko wskazuje na to, że było to podpalenie. O tej porze, w świąteczny wieczór, nikt tu nie praco9wał. Dopiero we wtorek na miejsce zjechali pracownicy budujący tu trasę N-S.

Wykonawca inwestycji buduje odcinek drogi z osiedla Południe w kierunku centrum miasta. Na miejscu pracują koparki, spychacze. Wcześniej trzeba było zburzyć domy i przybudówki stojące przy ulicy Żakowickiej.

- Właściciele tych nieruchomości zostali już wcześniej wykupieni, a rodziny zostały wykwaterowane. Wszystko po to, by zbudować w tym miejscu odcinek trasy N-S - mówi Dawid Puton, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Widoczny jest już zarys przyszłego przebiegu trasy N-S, zaplanowanej wzdłuż torów kolejowych. Trwają prace na całym odcinku od ulicy Czarnoleskiej do Żakowickiej, ale najwięcej dzieje się w między ulicą Wjazdową a Czarnoleską.


Najnowsze wiadomości

reklama