Radomski uniwersytet nawiązał kolejne współprace. Tym razem w sprawie kształcenia dzieci i młodzieży z Radomia i regionu

Iza Sawicka
Iza Sawicka
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu podpisał umowę z władzami miasta oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Oprócz tego nawiązał współpracę z Publiczną Szkołą Podstawową numer 5.
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu podpisał umowę z władzami miasta oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Oprócz tego nawiązał współpracę z Publiczną Szkołą Podstawową numer 5. Artur Sadowski/UM Radom
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
W środę, 24 listopada, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu podpisał umowę z władzami miasta oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Dotyczyła ona współpracy przy organizacji i promocji Radomskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży. Tego dnia uczelnia podpisała również umowę z dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Radomiu.

Radomski uniwersytet nawiązał kolejne współprace

Z Radomskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży będą mogli korzystać uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Radomia oraz regionu radomskiego.

Przy Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu od kilku lat działa Uniwersytet Dziecięcy, który finansowany jest ze środków uczelni oraz unijnych.

- Jednymi z funkcji uniwersytetu jest wpływanie na otoczenie społeczne i gospodarcze, a także na proces kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży. Dzieci z klas podstawowych oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych to nasi przyszli studenci. Ci młodzi ludzie są przyszłością nas wszystkich. Uniwersytet Dziecięcy cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w Radomiu, ale również regionie - mówi profesor Sławomir Bukowski, rektor UTH.

- W ramach Radomskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży prowadzone będą między innymi zajęcia laboratoryjne, artystyczne, a także przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty i matur. Przygotowaliśmy trzydziestogodzinne kursy dla ósmoklasistów oraz maturzystów. Teraz trwają zapisy i powstaną grupy uczniów, z którymi będziemy powtarzać materiał do egzaminów. Te zajęcia mają rozwijać i kształtować naszą młodzież - wyjaśnia doktor habilitowany inżynier Elżbieta Sałata, prorektor do spraw dydaktycznych i studenckich.

Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia, podkreśla, że miasto od dłuższego czasu intensywnie współpracuje z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym.

- Naszym zdaniem konsolidacja wszystkich środowisk, instytucji, które zajmują się edukacją i mają wpływ na rozwój młodych ludzi, jest kluczowa, gdyż w jej centrum jest młody człowiek, jego edukacja i rozwój - dodaje Katarzyna Kalinowska.

Współpraca radomskiego uniwersytetu i Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Radomiu

Tego samego dnia Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny podpisał również umowę o współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową numer 5 w Radomiu. Ma ona na celu podnoszenia kompetencji uczniów, poprzez uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez UTH Radom, uzupełnienie edukacji szkolnej o wiedzę praktyczną nabytą w laboratoriach UTH Radom, dającą możliwość rozwoju zainteresowań dzieci, w zakresie różnych dziedzin nauki, rozbudzania ich intelektu, aspiracji, twórczego potencjału i ciekawości świata oraz aktywizacji społecznej młodzieży, podejmowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych skierowanych do uczniów.

Pierwsze zajęcia dla uczniów ósmych klas Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Radomiu już się odbyły. Każde z dzieci otrzymało niezbędne wyposażenie każdego chemika ufundowane przez Dawida Ruszczyka, radnego Rady Miasta Radom, to jest fartuch, okulary, rękawiczki i oczywiście maseczki. Wynikało to zarówno ze względów sanitarnych, jak i z zasad bezpiecznej pracy w laboratorium. Uczniowie z klas 8 uczestniczyli w dwugodzinnych zajęciach doświadczalnych przeprowadzonych przez pracowników naukowych UTH. Młodzież mogła utrwalić zdobytą wiedzę i umiejętności na zajęciach edukacyjnych poprzez samodzielne wykonywanie wybranego doświadczenia chemicznego z zakresu podstawy programowej realizowanej w szkole podstawowej pod opieką pracowników naukowych. Taki sposób pracy spotkał się z dużym entuzjazmem uczestników, ponieważ należy pamiętać, że rozwój dziecka odbywa się przez jego własne działanie. Uczniowie mogli w ten sposób kształtować samodzielną pracę, jak i rozwijać praktyczne umiejętności.

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie