Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radomskie Morsy kąpały się w lodowatej wodzie zalewu na Borkach w Radomiu. Zobaczcie zdjęcia!

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Radomskie Morsy w niedzielę 26 lutego kąpały się w zimnej wodzie na Borkach, było niecałe dwa stopni powyżej zera.
Radomskie Morsy w niedzielę 26 lutego kąpały się w zimnej wodzie na Borkach, było niecałe dwa stopni powyżej zera. Tadeusz Klocek
- Niech żyje wolność, wolność i swoboda. Niech nam żyją mory, oraz zimna woda – znów gromko i radośnie zaśpiewały Radomskie Morsy, gdy w niedzielę 26 lutego weszły do wody. Zalew na Borkach w Radomiu, to ich stałe miejsce morsowania.

Radomskie Morsy kapały się na Borkach

Radomskie Morsy w niedzielę 26 lutego ponownie wskoczyły do zimnego zalewu na Borkach w Radomiu. Dokuczał przenikliwy wiatr, ale taka pogoda dla morsów jak na trwającą zimę, nie była najgorsza. Temperatura powietrza, zmierzona tuż nad powierzchnią wody wynosiła dokładnie 1,6 stopnia Celsjusza. Za tro woda była nieco cieplejsza, bo miała dokładnie 5,9 stopnia Celsjusza.

- Może minutę wytrzymamy – żartowali niektórzy wielbiciele zimowych kąpieli. To był oczywiście żart, bo kąpiel trwała o wiele dłużej. Jak zawsze morsy zaśpiewały na oficjalny początek kąpieli swój hymn, ale potem były tez i inne pieśni. - Wszyscy mamy źle w głowach, przeżyjemy – śpiewali wszyscy znany przebój Elektrycznych Gitar.

Zwolennicy zimowych kąpieli w sezonie zimowym cyklicznie spotykają się nad zalewem na Borkach. W niedzielę był spory tłum, także przyjaciół morsów. Humory dopisywały już podczas rozgrzewki, były pajacyki, podskoki, skłony, biegi. Bo organizm trzeba przygotować do zimnej kąpieli.

Morsowanie posiada mnóstwo prozdrowotnych zalet oraz daje bardzo pozytywne efekty sportowe. Współcześni lekarze porównują morsowanie do krioterapii stosowanej, np. w stwardnieniu rozsianym. Podczas zanurzenia w lodowatej wodzie dochodzi do skurczu powierzchniowych naczyń krwionośnych. Krew dociera głębiej i poprawia krążenie w narządach wewnętrznych i tkankach znajdujących się w naszym ciele. To powoduje szereg nieocenionych w swej wartości korzyści zdrowotnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto