Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spółdzielnia Nasz Dom w Radomiu zbuduje nowy blok mieszkalny przy ulicy Grzybowskiej. Ile rodzin znajdzie tam swoje miejsce? (ZDJĘCIA)

Janusz Petz
Janusz Petz
Tak ma wyglądać nowy blok mieszkalny przy ulicy Grzybowskiej
Tak ma wyglądać nowy blok mieszkalny przy ulicy Grzybowskiej Dar-Projekt Pracownia Architektoniczna
Nie widać końca ożywienia na rynku budowy nowych mieszkań w Radomiu, zwłaszcza centrum miasta. Kolejna inwestycja, która czeka na rozpoczęcie realizacji to blok z 70 mieszkaniami, który zamierza zbudować przy ulicy Grzybowskiej spółdzielnia mieszkaniowa Nasz Dom.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

Będzie to 4 – kondygnacyjny blok budowany w tradycyjnej technologii w kształcie litery L z garażem podziemnym, miejscami postojowymi, windą.

Blok zaprojektowała Dar-Projekt Pracownia Architektoniczna z Radomia. Jej właścicielem jest Hussien Maghraby absolwent Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Architektury i Budownictwa oraz Podyplomowego Studium Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej przy Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Pracownia zrealizowała już ponad 250 obiektów mieszkalnych wielorodzinnych, przemysłowych, sportowych oraz użyteczności publicznej.

Rosnące ceny

Mieszkańcy osiedla nad Potokiem od niedawna na placu budowy przy ulicy Grzybowskiej mogą zobaczyć już wielki dźwig budowlany. Nie jest on jednak zwiastunem początku budowy bloku, dźwig należy do firmy, która tymczasowy wynajęła teren spółdzielni na składowisko materiałów budowlanych. Inwestycja spółdzielni jest na razie na etapie uzyskiwania pozwoleń na budowę, ale wiadomo, że roboty ruszą w tym roku. Na razie nieznana jest jeszcze cena metra kwadratowego, z doświadczenia wiadomo jednak, że spółdzielnie mieszkaniowe proponują zazwyczaj znacznie niższe marsze niż branżowi deweloperzy, budują też często na własnych działkach.

Wśród radomskich spółdzielni mieszkaniowych do najaktywniejszych w dziedzinie budowy nowych bloków mieszkalnych należy właśnie spółdzielnia „Łucznik” oraz spółdzielnia Nasz Dom. To właśnie ta ostatnia spółdzielnia w ostatnich latach zbudowała w centrum Radomia dwa bloki – przy ulicy Grzybowskiej 10 oraz Żeromskiego 116 A, w których mieszkania sprzedały się błyskawicznie. Nabywcami byli często nie tylko radomianie, ale też inwestorzy zewnętrzni. Zapewne największą zachętą była dobra lokalizacja oraz cena. Mieszkania w bloku przy ulicy Żeromskiego kosztowały 3,5 tysiąca za metr kwadratowy, a przy Grzybowskiej – mniej niż 4 tysiące złotych za metr. Obecnie takie ceny w Radomiu są marzeniem. Dziś trzeba być przygotowanym na ceny znacznie powyżej 5 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Ważna lokalizacja

Ci, którzy zdecydowali się kupić nowe mieszkanie we wschodniej części śródmieścia mogą dodatkowo mówić, że wygrali los na loterii. Przed dwoma laty spółka PKP PLK oraz Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało bowiem, że w Radomiu będzie budowany przystanek kolejowy Radom Wschód. Przystanek ma bardzo duże znaczenie dla obsługi pasażerów Portu Lotniczego Warszawa - Radom, którzy do Radomia przyjadą koleją. Z przystanku będą się mogli oni za pomocą wind, albo ruchowych schodów dostać na wiadukt kolejowy, gdzie ma być zbudowana platforma z przystankami dla busów i autobusów wahadłowych dowożących ludzi na lotnisko. Z przystanku w oczywisty sposób skorzystają też jednak także mieszkańcy tej części Radomia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto